stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Zamość

181 Oferty pracy dostępne w Zamość

Zamość jest miastem Jana Zamoyskiego, którego dziesięciometrowy pomnik na koniu jest jednym z dwóch najczęściej fotografowanych obiektów. Drugim jest ratusz znajdujący się w centrum miasta. Stąd codziennie można usłyszeć hejnał, który grany jest tylko w trzy strony świata.
Patronem miasta jest święty Michał Archanioł. Jego rzeźba z mieczem niestety została zwandalizowana i znajduje się poza murami samego Zamościa, ale władze dążą do jego odnowienia.
Zamość jest miastem historii i tradycji. Znajdziemy tu najstarszą do dziś czynną aptekę. Działa tu również najstarsza w Polsce orkiestra - Polska Orkiestra Włościańska, która z biegiem lat przekształcona została w orkiestrę symfoniczną.
Zamość to również miasto wielkich mieszkańców. W 1994 powstał tu największy na świecie obraz, który trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Mieszkańcy mogą być również dumni z Joanny Żubr, pierwszej w historii Polski kobiety odznaczonej krzyżem Virtuti Militari. Przez pewien czas podczas II wojny światowej Zamość pełnił rolę tajnego skarbca złota i dzieł sztuki.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Zamość

Najlepsze oferty pracy w Zamość

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Zamość

Starszy Inspektor
Zamość lubelskie
Starszy inspektor
Zamość, lubelskie
FLORYSTA
Zamość, lubelskie
KIEROWNIK DS. GASTRONOMII
Zamość, lubelskie
KIEROWNIK ROBÓT DROGOWYCH
Zamość, lubelskie