stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Zakopane

224 Oferty pracy dostępne w Zakopane

Zakopane jest nieformalnie nazywane zimową stolicą Polski. Położenie w bezpośrednim otoczeniu Tatr umożliwia rozwój turystyki oraz sportów zimowych. Najbardziej znane zakopiańskie szczyty gór to Gubałówka oraz Giewont. Leżąc na wysokości 750 – 1126 m n.p.m. Zakopane jest najwyżej położonym miastem w Polsce (nie licząc terenów Tatrzańskiego Parku Narodowego, które znajdują się w granicach administracyjnych miasta).

Miasto to od wieków odgrywało ważną rolę jako ośrodek kultury. W Zakopanem mieszkali lub często je odwiedzali tacy polscy artyści jak Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski czy Stanisław Ignacy Witkiewicz. Również taternicy upodobali sobie ten teren, a w 1873 roku założone zostało Towarzystwo Tatrzańskie. Zakopane zawdzięcza Towarzystwu pierwsze oświetlenie, organizację poczty oraz telegrafu, jak również budowę Dworca Tatrzańskiego.

Sport jest jednym z nieodłącznych elementów Zakopanego, a na Wielkiej Krokwi co roku odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich. Liczne sanatoria oraz domy wypoczynkowe przyciągają wielu turystów, którzy oprócz podziwiania atrakcji górskich mogą wziąć udział w jednym z licznych festiwali lub imprez folklorystycznych, jak Jesień Tatrzańska czy Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Zakopane

Najlepsze oferty pracy w Zakopane

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?