stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Zabrze

408 Oferty pracy dostępne w Zabrze

Zabrze jest miastem o wieloletniej tradycji górniczej, która jest żywa do dziś. Miasto leży w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Charakter miasta widać od razu, gdy ogląda się panoramę. Widoczne są nie tylko kopalnie, ale też kominy koksowni i elektrowni.
Jeśli jesteś zainteresowany historią górnictwa, koniecznie musisz odwiedzić skansen górniczy „Królowa Luiza”. Niektóre maszyny tam zainstalowane (w tym parowe) są wciąż sprawne i uruchamia się je od czasu do czasu na pokaz. Innym miejscem z ciekawymi eksponatami jest Muzeum Górnictwa Węglowego.
Szukający odpoczynku znajdą go w miejskim zakładzie kąpielowym, a odkrywcom historii miasta polecić trzeba kolonie i osiedla dla robotników z XIX i XX wieku. Na dłuższe wędrówki dobrze jest wybrać się Szlakiem Zabytków Techniki lub Szlakiem Architektury Drewnianej Województwa Śląskiego.
Zabrze to również sport. Znany na całą Polskę Górnik Zabrze ma na swoim koncie kilka spektakularnych zwycięstw. Mniej znany jest Gwarek Zabrze, który odnosi sukcesy w lidze juniorskiej.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Zabrze

Najlepsze oferty pracy w Zabrze

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Zabrze

Praca
Zabrze, Śląskie
Inspektor jakości
Zabrze, Śląskie
Hydraulik - Norwegia
Zabrze śląskie
Inspektor jakości
Zabrze, Śląskie
ŚLUSARZ – SPAWACZ
Śląskie, Zabrze