stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Wieliczka

73 Oferty pracy dostępne w Wieliczka

Od XIII wieku Wieliczka rozwijała się jako ośrodek wydobywczy. Wydobywa się tu sól kamienną, solanki naturalne, skały ilaste, piasek oraz spoiste piaskowce. Obecnie miasto spełnia głównie funkcje turystyczne (kopalnia soli oraz inne atrakcje przyciągają co roku ponad milion turystów) oraz sypialnianą (dla osób pracujących w aglomeracji krakowskiej). Do tradycji górniczej nawiązuje nawet herb miasta: drewniany młot i dwa kilofki używane są do wydobywania soli.

Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najstarszych zakładów przemysłowych na świecie. Podziemne tunele to 300 km chodników i 3000 komór usytuowanych na dziewięciu poziomach, sięgających 327 metrów głębokości. Dla turystów dostępny jest odcinek o długości 3,5 km. W kopalni organizowane są takie imprezy jak Podziemny Festiwal Tańca czy Podziemne Międzynarodowe Targi Minerałów, Skamieniałości i Biżuterii.

Z racji dużego znaczenia dla kultury i dziedzictwa ludzkości miasto w 1978 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W Wieliczce urodził się Adam Musiał – piłkarz i lewy obrońca reprezentacji Polski.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Wieliczka

Najlepsze oferty pracy w Wieliczka

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Wieliczka

Pracownik produkcji podzespołów
Wieliczka, malopolskie
Pracownik produkcji
Wieliczka, Małopolskie
Magazynier
Wieliczka, Małopolskie
Terapeuta zajęciowy
Wieliczka, Małopolskie