stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Wejherowo

101 Oferty pracy dostępne w Wejherowo

Wejherowo swoją nazwę zawdzięcza założycielowi – polskiemu wojewodzie Jakubowi Wejherowi, który założył je w 1643 roku. Prawa miejskie Wejherowo uzyskało już 7 lat potem. Natomiast ślady pierwszych osad słowiańskich na tych terenach pochodzą z VII wieku.

Pisarka i felietonistka oraz laureatka nagrody Nike – Dorota Masłowska – jest jedną z najbardziej znanych Wejherowianek. Inna znane osobistości związane z miastem to Kinga Baranowska (himalaistka, zdobywczyni siedmiu ośmiotysięczników), Krzysztof Czerwionka (żeglarz, który samotnie przepłynął Atlantyk, Morze Północne oraz Bałtyk) czy Hubert Skrzypczak (bokser, brązowy medalista XIX Igrzysk Olimpijskich w Meksyku).

W Wejherowie odbywa się wiele cyklicznych imprez, jak Open Air Rock Festival czy Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu. Znajduje się tu również Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Wejherowo bywa nazywane „duchową stolicą Kaszub”, znajdują się tu liczne obiekty kultu religijnego jak sanktuarium pasyjno-maryjne. Działają tu również ruchy pielgrzymkowe o wielowiekowej tradycji.

Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą skorzystać z czterech szlaków turystycznych, wziąć udział w turnieju streetball’a lub wyścigu rowerów górskich na morenowych wzgórzach.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Wejherowo

Najlepsze oferty pracy w Wejherowo

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Wejherowo

Stroż
Pomorskie, Wejherowo
MAGAZYNIER/KIEROWCA
Wejherowo, pomorskie
Pielęgniarka
Pomorskie, Wejherowo
SPRZĄTACZKA
Wejherowo, pomorskie
AGENT UBEZPIECZENIOWY
Wejherowo, pomorskie