stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Wadowice

129 Oferty pracy dostępne w Wadowice

Wadowice to miejsce urodzenia jednego z najbardziej rozpoznawalnych poza granicami kraju Polaków - Karola Wojtyły, który w 1978 roku objął tron papieski, by od tamtej pory stać się duchowym przewodnikiem milionów.
To położone w zachodniej części Pogórza Wielickiego miasto stanowi dzisiaj ważne centrum inicjatyw lokalnych. Wadowice pozostają największym ośrodkiem gospodarczym w regionie i zajmują wysokie miejsce w rankingu pod względem dynamiki rozwoju, na co dodatkowo wpływa fakt, że liczba podmiotów gospodarczych regularnie tu wzrasta.
Gospodarczą wizytówkę lokalnej przedsiębiorczości stanowią branże stolarska i obuwnicza, a także liczne zakłady przemysłu spożywczego i maszynowego. Najwięcej firm działa jednak w sektorze handlu i usług.
Turystyka również staje się źródłem wielu szans dla miasta. Na atrakcyjność tego miejsca wpływają przede wszystkim walory przyrodnicze (bliskość Tatr i Beskidów) oraz znajdujące się w pobliżu znaczące ośrodki kulturalne (np. Kraków), co z kolei przyczynia się do rozwoju działalności okołoturystycznej, skupiającej się na gastronomii i usługach hotelarskich.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Wadowice

Najlepsze oferty pracy w Wadowice

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?