stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Turek

113 Oferty pracy dostępne w Turek

Turek to duży ośrodek wydobycia węgla kamiennego, należy do Konińskiego Zagłębia Węgla Brunatnego. Działający tu Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin dostarcza 8,5% wytwarzanej w Polsce energii elektrycznej. W granicach miasta znajduje się również Turecka Strefa Inwestycyjna, w strefie której znajduje się Turecki Inkubator Przedsiębiorczości. Główną gałęzią gospodarki jest przemysł wydobywczo-energetyczny.

Fanów muzyki hip-hop zapewne zainteresuje cykliczna impreza SCABB Festival (Skate Contest and Beatbox Battle). Ten festiwal sztuki ulicznej organizowany jest od 2005 roku w celu promowania szeroko rozumianej kultury hip-hop. Z kolei ideą festynu Sztuka Na Ulicy jest promocja twórczości lokalnych artystów. Impreza organizowana jest przez Miejski Dom Kultury, który zachęca do prezentacji twórczości własnej mieszkańców. Najpopularniejsze są prace malarskie, biżuteria, robótki ręczne oraz rzeźby. Podczas imprezy tworzone jest przez młodych artystów uliczne graffiti.

Ważną postacią dla tożsamości miasta jest Józef Mehoffer (artysta, autor polichromii oraz witraży), który tworzył w Turku w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Co roku organizowany jest festiwal „Mehofferowskie Klimaty”, którego ideą jest podróż w czasie do tego okresu. Na ulicy spotkać można wtedy pucybuta, gazeciarza czy kataryniarza.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Turek

Najlepsze oferty pracy w Turek

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?