stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Tarnobrzeg

242 Oferty pracy dostępne w Tarnobrzeg

Nazwa miasta pochodzi od szlacheckiej rodziny Tarnowskich, która ufundowała miasto w 1593 roku. Był on wtedy znaczącym ośrodkiem handlu i rzemiosła oraz ośrodkiem kultu maryjnego. Tarnobrzeg był największym w Polsce ośrodkiem wydobycia i przetwórstwa siarki i kwasu siarkowego, natomiast kopalnia została zasypana i zabezpieczona, ponieważ stała się nieopłacalna ekonomicznie. Obecnie miasto stanowi centrum Tarnobrzeskiego Okręgu Przemysłowego, a na terenie zakładów wydobycia siarki działa Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Miasto jest bogate w atrakcje turystyczne, należą do nich między innymi barokowy kościół i klasztor Dominikanów z końca XVII wieku, Pałac Tarnowskich w Dzikowie (wraz z kompleksem parkowo-ogrodowym), cmentarz żydowski, Las Zwierzyniecki czy Zalew Machowski.

W Tarnobrzegu organizowanych jest wiele imprez cyklicznych, m.in. Dni Tarnobrzega, Międzynarodowe Koncerty Organowe, Bartoszki Film Festival (międzynarodowy festiwal filmów niezależnych i kina off’owego) lub Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Nowy Brzeg – Nowa Fala”. Działają tu liczne kluby sportowe: piłkarski, koszykarski czy tenisa stołowego. Znanym Tarnobrzeżaninem jest rysownik i satyryk Andrzej Mleczko.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Tarnobrzeg

Najlepsze oferty pracy w Tarnobrzeg

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Tarnobrzeg

PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY
Tarnobrzeg, podkarpackie
Pracownik fizyczny
Podkarpackie, Tarnobrzeg
Inspektor
Tarnobrzeg podkarpackie
inspektor
Tarnobrzeg
Inspektor
Tarnobrzeg, podkarpackie
inspektor
Tarnobrzeg, podkarpackie