stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Szczytno

105 Oferty pracy dostępne w Szczytno

Szczytno jest miastem, którego pierwszą funkcją było pełnienie roli podzamcza i dzięki tej roli się rozwinęło. W 1266 roku zbudowana została drewniana strażnica, która spłonęła w 1370. Na jej miejscu odbudowany został zamek krzyżacki. Prawa miejskie przyznane zostały w 1723 roku.

W Szczytnie co roku organizowane są Dni i Noce Szczytna. Jest to bezpłatna impreza kulturalno-rozrywkowa. Gwiazdami wydarzenia były takie postaci i grupy jak Maryla Rodowicz, T.Love, Budka Suflera, Czerwone Gitary, Hey, Wilki, Doda i wiele innych.

Dzięki historycznemu profilowi miasta znajduje się w nim wiele zabytków. Ruiny zamku krzyżackiego były siedzibą komtura (średniowiecze) oraz starosty (XVI w.), zostały przebudowane na reprezentacyjny zamek myśliwski (XVI w.), od XVIII wieku popadały w ruinę, następnie zostały zamienione na magazyny (1792 r.) i szkołę (1825 r.). Obecnie pozostałe fragmenty zamku pełnią funkcję muzeum. Inne interesujące obiekty historyczno-turystyczne to średniowieczna pompa ssąca, barokowy kościół ewangelicko-augsburski, Trakt Królewski, Ratusz Miejski z Muzeum Mazurskim lub chata mazurska z XIX wieku.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Szczytno

Najlepsze oferty pracy w Szczytno

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Szczytno

Sadzenie tulipanow - praca od zaraz
Warmińsko-mazurskie, Szczytno
Doradca Klienta
Szczytno, warmińsko-mazurskie
Elektronik
Szczytno warmińsko-mazurskie
Elektronik
Szczytno
PRACOWNIK OCHRONY FIZYCZNEJ
Szczytno, warmińsko-mazurskie
Kierownik Produkcji z doświadczeniem
Szczytno, warmińsko-mazurskie
Analityk danych językowych z j. niemieckim
Szczytno, warmińsko-mazurskie
Analityk danych językowych z j. francuskim
Szczytno, warmińsko-mazurskie