stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Szczecinek

96 Oferty pracy dostępne w Szczecinek

Szczecinek to miasto położone na Pomorzu Zachodnim. Zostało założone w 1310 roku przez księcia Warcisława IV i od razu otrzymało prawa miejskie. Natomiast na terenach tych już we wczesnym średniowieczu istniały zamieszkałe grody. Obecnie najbardziej rozwinięte gałęzie przemysłu to drzewno-papierniczy oraz spożywczy.

Położenie w pobliżu Lasów Nadleśnictwa Szczecinek jest atrakcyjnym czynnikiem dla miłośników natury. Lasy zajmują 18% powierzchni miasta. Dodatkowo, jeziora Trzesiecko i Wielimie, rzeka Nizica oraz liczne kanały zapewniają piękne krajobrazy. Natomiast występowanie wód powierzchniowych oraz terenów bagiennych wpływa na warunki meteorologiczne Szczecinka. Charakteryzują się one zwiększoną wilgotnością powietrza oraz zaleganiem mgieł.

Szczecinek może pochwalić się bardzo dużą ilością zabytków chronionych prawem, a do rejestru zabytków wpisany został cały obszar Starego Miasta. Nad jeziorem Trzesiecko wyznaczono trzy kąpieliska, działa na nim między innymi wyciąg do nart wodnych. W parku miejskim można rozpocząć jazdę jednym z 5 szlaków rowerowych po Pojezierzu Szczecińskim.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Szczecinek

Najlepsze oferty pracy w Szczecinek

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Szczecinek

Doradca Klienta
Szczecinek
SZCZECINEK - MAGISTER FARMACJI
Szczecinek, zachodniopomorskie
PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY DS. FOTOWOLTAIKI
Szczecinek, zachodniopomorskie
Specjalista ds. Infrastruktury
Szczecinek , zachodniopomorskie
Specjalista ds. Infrastruktury
Szczecinek, zachodniopomorskie
Mechanik kolejowy
Szczecinek, zachodniopomorskie