stanowisko lub firmamiasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Suchy Las

68 Oferty pracy dostępne w Suchy Las

Suchy Las to duża wieś gminna o charakterze podmiejskiego osiedla, która znajduje się w okolicach Poznania. Historia osadnictwa na tych terenach sięga XIII wieku o czym świadczą wykopaliska archeologiczne, w latach 2002 i 2007 odnaleziono ceramikę naczyniową oraz wyroby z żelaza i kości.

Do 1960 roku profil mieszkańców miejscowości składał się głównie z ludności rolniczej, jednak obecnie następuje znaczny rozwój migracji. Osiedlają się tu głównie migranci z Poznania i zwiększa się ilość podmiotów gospodarczych (obecnie gmina Suchy Las plasuje się w czołówce kraju pod tym kątem). Jest to interesujące miejsce dla inwestorów, na co składa się dogodne położenie geograficzne (okolice dużej aglomeracji) i komunikacyjne (droga krajowa oraz lotnisko Ławica), bliskość uniwersytetu, rozwinięta infrastruktura techniczna.

Najbardziej rozwiniętymi gałęziami gospodarki są handel, usługi oraz produkcja przemysłowa. Swój zakład ulokował tutaj producent biżuterii, firma Apart.

W pobliskim rezerwacie przyrody Meteoryt Morasko odnaleziono najcięższy (261 kg) meteoryt w Polsce. W wyniku jego upadku ok 5000 lat temu powstało 7 kraterów, które można podziwiać w rezerwacie.

Najlepsze oferty pracy w Suchy Las

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Suchy Las

Praca od zaraz
Wielkopolskie, Suchy Las
POMOCNIK DRUKARZA
Suchy Las, Wielkopolskie
Młodszy Konsultant SAP HCM
Suchy Las, wielkopolskie
Młodszy Programista SAP
Suchy Las, wielkopolskie
Grafik Komputerowy
Suchy Las, wielkopolskie
Pracownik recepcji (z orzeczeniem)
Suchy Las, wielkopolskie