stanowisko lub firmamiasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Suchy Las

87 Oferty pracy dostępne w Suchy Las

Suchy Las to duża wieś gminna o charakterze podmiejskiego osiedla, która znajduje się w okolicach Poznania. Historia osadnictwa na tych terenach sięga XIII wieku o czym świadczą wykopaliska archeologiczne, w latach 2002 i 2007 odnaleziono ceramikę naczyniową oraz wyroby z żelaza i kości.

Do 1960 roku profil mieszkańców miejscowości składał się głównie z ludności rolniczej, jednak obecnie następuje znaczny rozwój migracji. Osiedlają się tu głównie migranci z Poznania i zwiększa się ilość podmiotów gospodarczych (obecnie gmina Suchy Las plasuje się w czołówce kraju pod tym kątem). Jest to interesujące miejsce dla inwestorów, na co składa się dogodne położenie geograficzne (okolice dużej aglomeracji) i komunikacyjne (droga krajowa oraz lotnisko Ławica), bliskość uniwersytetu, rozwinięta infrastruktura techniczna.

Najbardziej rozwiniętymi gałęziami gospodarki są handel, usługi oraz produkcja przemysłowa. Swój zakład ulokował tutaj producent biżuterii, firma Apart.

W pobliskim rezerwacie przyrody Meteoryt Morasko odnaleziono najcięższy (261 kg) meteoryt w Polsce. W wyniku jego upadku ok 5000 lat temu powstało 7 kraterów, które można podziwiać w rezerwacie.

Najlepsze oferty pracy w Suchy Las

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Suchy Las

POMOCNIK DRUKARZA
Suchy Las, Wielkopolskie
Kierownik Placówki Detalicznej
Suchy Las, wielkopolskie
Wulkanizator
Suchy Las
PRACOWNIK BIUROWY-SKANERZYSTA
Złotniki, wielkopolskie
Kierownik salonu
Do negocjacji - Suchy Las, Wielkopolskie
Ślusarz Narzędziowy
Suchy Las, wielkopolskie