stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Sosnowiec

716 Oferty pracy dostępne w Sosnowiec

Sosnowiec zawdzięcza swoją nazwę borom sosnowym, które porastały tereny dzisiejszego miasta. Choć dziś liczy prawie 200 tysięcy mieszkańców, swoją liczebność zawdzięcza przede wszystkim połączeniu wielu sąsiednich miejscowości w jedno. Dziś swój rozwój zawdzięcza budowom nowych osiedli i domów.
Najwyższym i jednocześnie najbardziej reprezentacyjnym budynkiem jest budynek uniwersytecki Żyleta o wysokości 90 metrów. Ciekawsze jednak są zamki znajdujące się na terenie miasta - zwłaszcza Zamek Sielecki oraz Pałas Schöna, który wyglądem przywodzi na myśl rezydencję Draculi. Miasto posiada również piękną bazylikę mariacką, choć jest ona stosunkowo nowa.
Położenie w niewielkiej odległości od innych dużych miast, takich jak Katowice, Mysłowice, Bytom i Dąbrowa Górnicza, wymusza na tym mieście dobrze rozbudowaną komunikację. Miasto posiada nie tylko rozbudowaną sieć dróg, ale również linii kolejowych. Sosnowiec wciąż ma duży potencjał rozwoju i cały czas stara się to wykorzystywać na wszelkie możliwe sposoby.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Sosnowiec

Najlepsze oferty pracy w Sosnowiec

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?