stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Słubice

193 Oferty pracy dostępne w Słubice

Słubice to w dużej mierze ośrodek akademicki. Swoją siedzibę ma tu Collegium Polonicum – wspólna jednostka dydaktyczno-naukowa Uniwersytetu Poznańskiego i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

W Słubicach znajduje się wiele atrakcji turystycznych, w tym jeden z najstarszych w Europie cmentarzy żydowskich (pierwsza wzmianka z 1399 roku), rezerwat przyrody oraz szlaki turystyczne i trasy rowerowe. Miasto było gospodarzem Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym kobiet i mężczyzn (w latach 2002 i 2006).

Gospodarka Słubic opiera się głównie na handlu i usługach. Działają tu przedsiębiorstwa operujące w branży samochodowej, metalowej, obuwniczej, maszynowej, betonowej i wielu innych. W 1997 roku została utworzona w mieście Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Wśród honorowych obywateli miasta znajduje się wielu rektorów UAM (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), znaną postacią wyróżnioną tytułem „Honorowy Obywatel Słubic” jest Tadeusz Mazowiecki – pierwszy premier III Rzeczpospolitej Polskiej. Ambasadorami Słubic jest wielu sportowców: lekkoatleci Paweł Czapiewski i Marcin Lewandowski, a także Łukasz Fabiański – bramkarz reprezentacji Polski.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Słubice

Najlepsze oferty pracy w Słubice

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?