stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Radomsko

156 Oferty pracy dostępne w Radomsko

Początki historii Radomska datowane są na XI wiek, choć w oficjalnych dokumentach informacje na jego temat pojawiają się dopiero w XIII wieku. Przez miasto przebiegały niegdyś drogi handlowe ze Śląska na Ruś oraz z Bochni do Wielkopolski i na Mazowsze, co niewątpliwie miało znaczący wpływ na rozwój tego miejsca we wczesnych latach jego istnienia.
Umiejscowienie w pobliżu ważnych szlaków komunikacyjnych oraz nieustająco rozwijająca się infrastruktura techniczna nadal odgrywają istotną rolę w funkcjonowaniu tego miejsca. Radomsko może także poszczycić się dobrze rozwiniętym sektorem małych i średnich przedsiębiorstw, który stanowi fundament jego gospodarki.
Radomsko to także rodzinne miasto Tadeusza Różewicza, wybitnego polskiego poety, dramatopisarza i prozaika. W swoich utworach Różewicz często podejmował tematykę doświadczeń wojennych, traktującą o tragizmie istnienia jednostki, osamotnionej w powojennym świecie. W 1999 roku Różewicz został laureatem Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta za całokształt twórczości.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Radomsko

Najlepsze oferty pracy w Radomsko

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?