stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Nauczanie

2,490 Nauczanie w Polsce

Pracą w szkolnictwie zajmują się nauczyciele i korepetytorzy, a także instruktorzy kursów oraz certyfikatyści. Celem nauczania jest przedstawienie i nauczenie wiedzy teoretycznej i praktycznej z danego zakresu. Szkolnictwo może obejmować praktycznie każdą dziedzinę. Cały dział można podzielić na kilka różnych poddziałów, na przykład: nauki ścisłe, nauki humanistyczne, sport, wiedza ogólna, umiejętności prowadzenia pojazdów, umiejętności obsługi maszyn, posługiwanie się językiem obcym i inne. Ponadto każdy z tych działów można dzielić jeszcze pod względem zaawansowania ucznia.
Szkolnictwo ma na celu poszerzać horyzonty uczniów, przygotować ich do dalszej nauki lub pracy w zawodzie, a także mobilizować do działań i samorozwoju. Nauczyciele i instruktorzy powinni wykazywać się wysoce wyspecjalizowaną wiedzą oraz umiejętnością jej przekazywania, a wobec uczniów cierpliwością i wyrozumiałością. Nagrodą i potwierdzeniem opanowania materiału może być ocena, certyfikat bądź zezwolenie. Sam proces nauczania zawiera w sobie element konkurencji między uczniami; może się on wykazywać między innymi w wynikach konkursów lub uczestnictwie w dodatkowych zajęciach.

Obowiązki i umiejętności

Od nauczycieli, korepetytorów i instruktorów wymaga się posiadania rzetelnej i dokładnej wiedzy w swojej dziedzinie, a także umiejętności jej przekazania. Ponadto oczekuje się, że będą motywować swoich uczniów do działania, nauki i uczestnictwa w zajęciach dodatkowych. Powinni przekazywać wiedzę niezbędną do dalszej nauki oraz umożliwiającą podjęcie pracy w danej dziedzinie. Są odpowiedzialni za prawidłowy rozwój fizyczny, psychiczny i intelektualny swoich podopiecznych.
Nauczyciele powinni:
• Być specjalistami w swojej dziedzinie wiedzy
• Umiejętnie przekazywać posiadaną wiedzę i umiejętności
• W razie problemów chętnie służyć radą i pomocą

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w danej dziedzinie oraz pedagogiczne do nauczania w szkołach
  • Specjalizację w dziedzinie nauczania
  • Mile widziana znajomość języków obcych

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Popularne stanowiska w branży Nauczanie

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze Nauczanie

NAUCZYCIEL JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Wielkie Oczy, podkarpackie
PEDAGOG
Ignatki-Osiedle, podlaskie
LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Zambrów, podlaskie
NAUCZYCIEL WSPOMAGAJĄCY W PRZEDSZKOLU
Bożepole Małe, pomorskie
NAUCZYCIEL MATEMATYKI I FIZYKI
Świątkowo, kujawsko-pomorskie
NAUCZYCIEL PRZEDSZKOLA
Kołobrzeg, zachodniopomorskie