stanowisko lub firmamiasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Sprzedawca mebli

19 Sprzedawca mebli ofert pracy w Polsce

Sprzedawca mebli jest osobą pełniącą funkcję doradcy klienta w sklepie meblowym. Aby zostać sprzedawcą mebli należy mieć wykształcenie co najmniej średnie. Przez pracodawców bardzo cenione jest wcześniejsze doświadczenie w sprzedaży lub w branży nieruchomości. Sprzedawca mebli powinien posiadać wiedzę na temat procedur sprzedażowych, w tym wiedzieć jak ustala się ceny sprzedażowe, jak realizuje się założone cele oraz także jak prowadzić negocjacje z klientem. Powinien być także zaznajomiony z wiedzą, jak obsługuje się kasę fiskalną. Bardzo przydatna jest także znajomość obsługi komputera i oprogramowania sprzedażowo-katalogowego. Ponadto, sprzedawca powinien posiadać zestaw cech osobowościowych, które ułatwią mu pracę. Powinien on być sumienny, zorganizowany, dobrze wychowany, komunikatywny i pozytywnie nastawiony do ludzi. W kontakcie z klientami musi być na tyle wykwalifikowany, aby już przy pierwszym spotkaniu rozpoznać ich potrzeby, służyć im pomocą oraz zaproponować optymalne rozwiązanie. Przy współpracy z działem handlowym tworzy kompleksowe oferty handlowe.

Obowiązki i umiejętności

Do głównych obowiązków sprzedawcy mebli należy obsługa klienta na wysokim poziomie oraz wypełnianie zadań kierownika lub managera sklepu. Powinien on także wspierać klientów w dokonywaniu wyboru, pomagać projektować wykończenie mebli, sporządzać wyceny oraz negocjować warunki umów. Może także w imieniu firmy podpisywać umowy z klientami i dostawcami. Na co dzień sprzedawca w sklepie meblowym współpracuje z architektami i firmami budowlanymi.

Na stanowisku wymagane jest:
- Komunikatywność i pozytywne nastawienie do klientów
- Sumienność i zorganizowanie
- Wysoka kultura osobista

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie co najmniej średnie
  • Doświadczenie w sprzedaży lub w branży nieruchomości
  • Znajomość procedur sprzedażowych i obsługi kasy fiskalnej

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Sprzedawca mebli