stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Organizator imprez

8 Organizator imprez ofert pracy w Polsce

Organizator imprez – inaczej event manager – to osoba, która planuje i nadzoruje przebieg spotkań rozrywkowych. Ciąży na nim obowiązek rozplanowania każdego punktu imprezy, począwszy od zarezerwowania miejsca, wybrania odpowiedniego czasu, przez wybranie gości, osób, kapeli, aż do rozreklamowania wydarzenia, zatrudnienia ochrony i poinformowania odpowiednich służb. Organizator imprez musi dostosować wszystkie te punkty do docelowego odbiorcy w zależności od wieku, upodobań i celu imprezy. Projektuje również regulamin, do którego wszyscy są zobowiązani przestrzegać.

Event manager koordynuje pracę wielu ludzi jednocześnie i musi umieć przydzielić każdemu odpowiednie zadania. Ponadto, już podczas imprezy, cały czas musi czuwać nad przebiegiem, trzymaniem się programu oraz bezpieczeństwem wszystkich znajdujących się na obszarze imprezy. Przy tym wszystkim, event manager musi pamiętać zawsze o przestrzeganiu przepisów prawa. Organizator imprez na początku dostaje do dyspozycji budżet i w tym budżecie musi zmieścić wszystkie wymagania programu. Może ogłaszać przetargi a także negocjować ceny ze stałymi współpracownikami. Powinien również aktywnie pracować nad znalezieniem nowych kontrahentów.

Obowiązki i umiejętności

Organizator imprezy odpowiada za całość przedsięwzięcia, od momentu rozplanowania budżetu i wydatków, przez przebieg imprezy, aż do sprzątania po jej zakończeniu. Wymaga się, aby potrafił zapewnić bezpieczeństwo i obecność służb porządkowych, medycznych, policji, ochrony i straży pożarnej. Powinien umieć znaleźć kontrahentów, firmy, które pomogą podczas przebiegu imprezy oraz wynegocjować z nimi jak najniższe ceny usług. Wymaga się, że będzie na bieżąco potrafił reagować na nieprzewidziane wydarzenia i sobie z nimi radzić.

Organizator imprez powinien:
• Być osobą dynamiczną, komunikatywną
• Potrafić rozplanować przebieg imprezy, aby była ciekawa, a ludzie dobrze się bawili
• Brać odpowiedzialność za wszystko, co dzieje się podczas imprezy

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe
  • Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Znajomość języka angielskiego

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Organizator imprez

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Organizator imprez

ASYSTENTA / ORG.IMPREZ
Małopolskie, Kraków
Starszy specjalista
Poznań, wielkopolskie
Organizator imprez poszukiwany
Mazowieckie, Warszawa
Organizator Imprez
Małopolskie, Kraków
Asystent / Organizator Imprez
Małopolskie, Kraków