stanowisko lub firmamiasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Kierownik handlowy

114 Kierownik handlowy ofert pracy w Polsce

Niektóre zawody wymagają dużej odpowiedzialności, jednym z takich zawodów jest kierownik handlowy. Najczęściej kierownik handlowy podlega bezpośrednio pod dyrektora oddziału lub zarząd spółki. Sam kieruje i zarządza grupą sprzedawców lub – w większych firmach – grupą kierowników działów, z których każdy rozliczany jest osobno. Jest to stanowisko o charakterze planistycznym i organizacyjnym. Kierownik handlowy na podstawie odgórnych zaleceń ustala cele sprzedaży oraz tworzy strategiczny plan realizacji tego planu. Każdy kierownik działu dostaje osobny plan i powinien go zrealizować. Z realizacji planu sprzedaży składa potem raport kierownikowi handlowemu, który je rozlicza, podsumowuje, porównuje do strategii i przygotowuje raport dla dyrektora. Najczęściej stosuje się rozliczenie miesięczne.
Kierownik handlowy zajmuje się również rekrutacją pracowników. Powinien dobierać ludzi odpowiedzialnych i sumiennych, a także ambitnych i mających pomysł na realizację założonych celów. Musi wykazać się komunikatywnością i zdolnością strategicznego myślenia przy układaniu planów sprzedaży. Ponadto powinien umieć wyszukiwać i przyciągać większych klientów dla spółki oferując im dogodne warunki atrakcyjne umowy.

Obowiązki i umiejętności

Kierownik handlowy jest odpowiedzialny za przygotowanie i realizację planów sprzedaży w cyklu miesięcznym, a także podsumowanie roczne. Wymaga się, aby kierownik pilnował organizacji pracy podległych mu ludzi oraz potrafił ich w odpowiedni sposób zmotywować. Oczekuje się, że będzie starał się podnosić kwalifikacje i wiedzę pracowników przez organizowanie szkoleń i spotkań. Powinien rekrutować osoby odpowiedzialne i wykwalifikowane, nadające się na prezentowane stanowisko.
Na stanowisku wymagane jest:
• Odpowiedzialność za realizowanie planu sprzedaży
• Rekrutacja i podnoszenie kwalifikacji pracowników
• Umiejętność sporządzania raportów i strategii

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne lub marketingowe
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Znajomości technik marketingowych i negocjacyjnych

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Kierownik handlowy

Najlepsze firmy oferujące pracę