stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Kierownik ds. rozwoju biznesu

4 Kierownik ds. rozwoju biznesu ofert pracy w Polsce

Bycie kierownikiem ds. rozwoju biznesu to bardzo odpowiedzialna funkcja. Pracownik na tym stanowisku jest odpowiedzialny za rozwój przedsiębiorstwa i budowanie nowych możliwości. Aktywnie uczestniczy w marketingu i poszukiwaniu zwłaszcza stałych i dużych klientów. Pośrednio wpływa również na rozwój przez ulepszanie organizacji i metod sprzedaży, współpracowanie przy tworzeniu kampanii reklamowych i badanie rentowności różnych kierunków rozwoju. Osoba taka może również spotykać się z przedstawicielami innych firm, wypracowując wspólne działania lub długoterminowe kontrakty. Czasem może nakierowywać firmę na określone technologie, które przy danym trendzie rynkowym są najbardziej opłacalne.

Dla kierownika ds. rozwoju równie ważna powinna być jakość pracowników firmy. Może podnosić ich kwalifikacje i umiejętności przez reorganizowanie systemu pracy, organizowanie udziału w szkoleniach komercyjnych, lub może organizować i przeprowadzać je osobiście. Ważny jest też wypoczynek, dlatego może być też odpowiedzialny za organizację firmowych imprez, które polepszają pracę zespołową współpracowników. Kierownik może sugerować lub nadzorować nabór odpowiednio wykwalifikowanych osób na specjalistyczne stanowiska pracy.

Obowiązki i umiejętności

Kierownik ds. rozwoju jest osobą odpowiedzialną za nakierowywanie firmy na rozwój, produkcję i usługi w kierunku najbardziej rentownym dla firmy. Wymaga się, aby aktywnie uczestniczył w marketingu i pozyskiwaniu stałych klientów. Ponadto powinien reprezentować firmę i jej możliwości przed dużymi kontrahentami, a także sugerować mające znaczenie zmiany technologiczne. Odpowiada również za wykształcenie i szkolenie stałych pracowników, a także uzupełnianie wolnych miejsc pracy odpowiednimi osobami.
Na stanowisku wymagane jest:
- Odpowiedzialność za kształtowanie kierunku rozwoju firmy
- Rekrutacja i podnoszenie kwalifikacji pracowników
- Czuwanie nad doborem odpowiednich dla rozwoju technologii

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne
  • Znajomość rynku, na którym operuje firma
  • Umiejętność obsługi komputera i pakietów biurowych

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Kierownik ds. rozwoju biznesu

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?