stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Dyrektor sprzedaży

422 Dyrektor sprzedaży ofert pracy w Polsce

Dyrektor sprzedaży jest osobą odpowiedzialną za kierowanie sprzedażą i często również marketingiem. W większych firmach podlegają mu kierownicy sprzedaży lub kierownicy działów. Jego praca polega na rozdysponowaniu miesięcznego i rocznego budżetu na cele marketingowo-reklamowe, wypracowując przy tym maksymalny możliwy zysk. Dyrektor powinien na bieżąco analizować sprzedaż w poszczególnych placówkach i działach, aby móc z wyprzedzeniem przygotować i zorganizować dystrybucję towarów lub usług. Ponadto powinien uwzględniać w planach dużych klientów indywidualnych oraz wspólników firmowych. Ważne jest przy tym utrzymanie kanałów dystrybucji i komunikacji.
Dyrektor sprzedaży powinien dążyć do maksymalizacji zysków przez zwiększenie efektywności. Często pełni rolę reprezentacyjną firmy na targach i konferencjach międzynarodowych przedstawiając możliwości i produkty firmy oraz proponując możliwie zyskowną współpracę. Jako osoba odpowiedzialna za kwalifikacje personelu, prowadzi rekrutację na wyżej postawione stanowiska, oraz organizuje szkolenia w celu zwiększenia efektywności zespołów. Współpracuje przy tworzeniu strategicznych planów sprzedaży i nadzoruje ich realizację.

Obowiązki i umiejętności

Głównym obowiązkiem i odpowiedzialnością dyrektora sprzedaży jest maksymalizacja zysków firmy przez stosowanie odpowiednich strategii i posunięć biznesowych. Wymagana jest umiejętność czytania i wyciągania wniosków z raportów oraz tworzenie na ich podstawie nowych planów zarządzania. Wymaga się, aby osoba była dobrze zorganizowana i szczegółowa oraz potrafiła egzekwować oczekiwania wobec pracowników. Powinien również tworzyć i polepszać obraz firmy na rynku międzynarodowym, w celu zdobycia jakościowych klientów.
Dyrektor sprzedaży powinien:
• Umieć zarządzać zespołem pracowników
• Kreować wizerunek firmy na rynku
• Egzekwować realizację planów sprzedaży

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne lub finansowe
  • Wieloletnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Płynna znajomość języka angielskiego, mile widziana znajomość innych języków

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Dyrektor sprzedaży

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?