stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Sprzedaż

6,248 Sprzedaż w Polsce

Praca w dziale sprzedaży wiąże się z ciągłym kontaktem z klientem. Od pracownika wymaga bardzo dobrej znajomości oferowanych przez firmę produktów i usług tak, aby móc służyć klientowi w potrzebie informacją i radą. Praca może mieć charakter bezpośredni – na przykład przy kasie – lub też pośredni – telemarketing, wysyłanie wiadomości elektronicznych. Przeważnie zespół nadzoruje kierownik działu sprzedaży, który wyznacza odpowiednim osobom zadania. Ponadto ma za zadanie realizację określonych celów, z których rozlicza się z przełożonym w ustalonym okresie. Ma również prawo przyznawać nagrody wyróżniającym się sprzedawcom.

Praca w bezpośredniej sprzedaży wymaga od pracowników dużej uczciwości – zarówno względem pracodawcy, jak i klienta. Jest to osoba odpowiedzialna za rozliczenie się z nimi, więc ma obowiązki wobec obydwu stron transakcji. Aby pracować w tym dziale, trzeba mieć ukończony kurs kasy fiskalnej, dlatego też preferowane są osoby z doświadczeniem, które umieją je obsłużyć. Dział sprzedaży często współpracuje też z ochroną sklepu, zwłaszcza w przypadku większych kwot transakcji.

Obowiązki i umiejętności

Osoba pracująca w dziale sprzedaży jest odpowiedzialna za poprawną obsługę klienta, a także uczciwe rozliczenie klienta ze sklepem. Wymagana jest bezwzględna i dokładna znajomość produktów oferowanych przez firmę, aby osoba taka mogła służyć klientowi radą i pomocą. Ponadto oczekuje się wysokiej kultury osobistej oraz umiejętności organizacyjnych. Wymagana jest znajomość podstawowej matematyki i umiejętność szybkiego liczenia. Mile widziany jest odbyty kurs obsługi kasy fiskalnej oraz doświadczenie na stanowisku, a także znajomość języków obcych w przypadku obsługi klientów zagranicznych.
Od osoby pracującej w dziele sprzedaży wymaga się:
• Wysokiej kultury osobistej i umiejętności komunikacyjnych
• Uczciwości i umiejętności obsługi kasy fiskalnej
• Organizacji i realizacji celów sprzedażowych

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie średnie lub zawodowe kierunkowe
  • Odbyte praktyki zawodowe
  • Mile widziana znajomość języków obcych

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Popularne stanowiska w branży Sprzedaż

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze Sprzedaż

HANDLOWIEC
Kołobrzeg, zachodniopomorskie
KASJER/SPRZEDAWCA
Piekary Śląskie, śląskie
KASJER HANDLOWY/SPRZEDAWCA
Warka, mazowieckie
SPRZEDAWCA
Nowe, kujawsko-pomorskie
KASJER - SPRZEDAWCA
Kolonia Wilczogóra, wielkopolskie
STANOWISKO DS. OBSŁUGI KLIENTA
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
Starogard Gdański, pomorskie