stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Sprzedaż

8,207 Sprzedaż w Polsce

Praca w dziale sprzedaży wiąże się z ciągłym kontaktem z klientem. Od pracownika wymaga bardzo dobrej znajomości oferowanych przez firmę produktów i usług tak, aby móc służyć klientowi w potrzebie informacją i radą. Praca może mieć charakter bezpośredni – na przykład przy kasie – lub też pośredni – telemarketing, wysyłanie wiadomości elektronicznych. Przeważnie zespół nadzoruje kierownik działu sprzedaży, który wyznacza odpowiednim osobom zadania. Ponadto ma za zadanie realizację określonych celów, z których rozlicza się z przełożonym w ustalonym okresie. Ma również prawo przyznawać nagrody wyróżniającym się sprzedawcom.

Praca w bezpośredniej sprzedaży wymaga od pracowników dużej uczciwości – zarówno względem pracodawcy, jak i klienta. Jest to osoba odpowiedzialna za rozliczenie się z nimi, więc ma obowiązki wobec obydwu stron transakcji. Aby pracować w tym dziale, trzeba mieć ukończony kurs kasy fiskalnej, dlatego też preferowane są osoby z doświadczeniem, które umieją je obsłużyć. Dział sprzedaży często współpracuje też z ochroną sklepu, zwłaszcza w przypadku większych kwot transakcji.

Obowiązki i umiejętności

Osoba pracująca w dziale sprzedaży jest odpowiedzialna za poprawną obsługę klienta, a także uczciwe rozliczenie klienta ze sklepem. Wymagana jest bezwzględna i dokładna znajomość produktów oferowanych przez firmę, aby osoba taka mogła służyć klientowi radą i pomocą. Ponadto oczekuje się wysokiej kultury osobistej oraz umiejętności organizacyjnych. Wymagana jest znajomość podstawowej matematyki i umiejętność szybkiego liczenia. Mile widziany jest odbyty kurs obsługi kasy fiskalnej oraz doświadczenie na stanowisku, a także znajomość języków obcych w przypadku obsługi klientów zagranicznych.
Od osoby pracującej w dziele sprzedaży wymaga się:
• Wysokiej kultury osobistej i umiejętności komunikacyjnych
• Uczciwości i umiejętności obsługi kasy fiskalnej
• Organizacji i realizacji celów sprzedażowych

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie średnie lub zawodowe kierunkowe
  • Odbyte praktyki zawodowe
  • Mile widziana znajomość języków obcych

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Popularne stanowiska w branży Sprzedaż

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze Sprzedaż

Praca
Czersk, Pomorskie
Praca
Ćmielów, Świętokrzyskie
Praca
Dąbie, Wielkopolskie
Praca
Dobiegniew, Lubuskie
Praca
Debrzno, Pomorskie
Praca
Borne Sulinowo, Zachodniopomorskie
Praca
Chojnów, Dolnośląskie
Praca
Chodzież, Wielkopolskie
Praca
Chmielnik, Świętokrzyskie
Praca
Chrzanów, Lubelskie