stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Weterynarz

11 Weterynarz ofert pracy w Polsce

Weterynarz – lub, bardziej prawidłowo lekarz weterynarii – to osoba z zawodu zajmująca się leczeniem chorych zwierząt. Analogicznie, jak w przypadku ludzi, weterynarz zajmuje się diagnozowaniem, badaniem i leczeniem zwierząt, a także opieką nad nimi podczas ciąży i wczesnych lat (wlicza się w to podawanie odpowiednich szczepionek). Weterynarz może udzielać właścicielom wielu cennych rad dotyczących wychowania i opiekowania się ich pupilami. W przypadku chorób może przepisać specjalne leki lub zalecić dobraną dietę. Weterynarz jest również osobą zajmującą się usypianiem starych zwierząt, jeśli choroba jest nieuleczalna, lub zwierze zbyt cierpi.
Aby zostać weterynarzem należy skończyć studia na danym kierunku, a także uzyskać prawo do wykonywania zawodu wydawane przez radę lekarsko-weterynaryjną. Następnie, po dwóch latach praktyk w zawodzie oraz odbyciu szkolenia kierunkowego, lekarz weterynarii może ubiegać się o specjalizację w danej dziedzinie. Lekarz weterynarii może pracować w przychodni weterynaryjnej, lub założyć własną działalność gospodarczą i pracować na własny rachunek.

Obowiązki i umiejętności

Od lekarza weterynarii wymaga się, aby pełnił swój zawód przede wszystkim sumiennie, zgodnie ze swoją wiedzą oraz poświęceniem wymaganym w zawodzie. Wymaga się, aby umiał diagnozować choroby zwierząt oraz stosować odpowiednie leczenie. Lekarz weterynarii odpowiada również za prawidłowe podanie leku, w szczególności szczepionek, które są obowiązkowe. Weterynarz jest zobowiązany szczerze i na bieżąco informować właściciela o stanie zdrowia zwierzęcia, nie ukrywając przed nim żadnych faktów.
Od lekarza weterynarii wymaga się:
• Sumiennego wykonywania zawodu zgodnie z posiadaną wiedzą
• Odpowiedzialności za stosowanie odpowiedniego leczenia powierzonych zwierząt
• Ciągłego dokształcania się w zawodzie

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w kierunku weterynarii
  • Mile widziany staż w pracy
  • Mile widziana specjalizacja w danej dziedzinie

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Weterynarz

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?