stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Sanitariusz

47 Sanitariusz ofert pracy w Polsce

Sanitariusz jest to osoba pracująca w dziale opieki zdrowotnej, wykonująca podstawowe czynności medyczne w zakładach opieki zdrowotnej. Sanitariusz może obecnie pracować w szpitalach cywilnych i wojskowych, będąc pomocą dla pielęgniarki, lekarza lub ratownika medycznego. Sanitariusz do niedawna mógł być jeszcze kierowcą karetki, jednak zrezygnowano z tego i obecnie w karetce pracuje pielęgniarka, lekarz i ratownik medyczny. Aby zostać sanitariuszem wystarczy mieć wykształcenie podstawowe oraz ukończony 240 godzinny kurs kwalifikacyjny.
Najważniejszym zadaniem sanitariusza jest bezpośrednia pomoc przełożonemu w wykonywaniu czynności, w tym dbanie o czystość w miejscu pracy, odkażanie używanych narzędzi, pomoc przy prostych zabiegach, umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętność obsługi noszy. Pod tymi względami stanowisko sanitariusza jest podobne do stanowiska salowej, która ma podobne zadania. W wojsku zadaniem sanitariusza jest udzielenie natychmiastowej, doraźnej pierwszej pomocy i transport rannego do szpitalika wojskowego. W samych koszarach jego zadania są takie same, jak w szpitalu cywilnym.

Obowiązki i umiejętności

Sanitariusz bezwzględnie musi znać metody udzielania pierwszej pomocy, w tym techniki resuscytacji, reanimacji, unieruchamiania, powstrzymywania krwawienia oraz bezpiecznego transportu. Ponadto sanitariusz musi wykazywać się siłą fizyczną i kondycją potrzebną do przenoszenia rannych. Wymaga się, aby był bezpośrednią pomocą pielęgniarki lub lekarza, oraz aby dbał o czystość w miejscu pracy. Jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo rannego w trakcie transportu.
Od sanitariusza wymaga się:
• Podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy
• Siły i kondycji potrzebnej do przenoszenia rannych
• Posłuszeństwa wobec bezpośredniego przełożonego

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie podstawowe oraz odbyte przeszkolenie zawodowe
  • Sześciomiesięczny staż na stanowisku pracy

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Sanitariusz

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Sanitariusz

Opiekun medyczny
Częstochowa, slaskie
Sanitariuszka- opiekunka
Kraków, Małopolskie
Salowa-Szpital Warszawska, Borowska
Dolnośląskie, Wrocław
Personel medyczny
Zgorzelec, Dolnośląskie
SANITARIUSZ
Koszalin
salowe, sanitariusz
Łódzkie, Śródmieście, Łódź
salowa,sanitariusz
Łódź, Łódzkie