stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Robotnik

314 Robotnik ofert pracy w Polsce

Zawód robotnika jest pojęciem bardzo ogólnym, obejmującym wiele dziedzin. Najprościej jednak można określić robotnika jako osobę wykonującą proste prace fizyczne, pod stałym nadzorem przełożonego. Większość prac wykonywanych przez robotników nie wymaga specjalnych kwalifikacji, certyfikatów ani wykształcenia, choć zdarzają się wyjątki. Ze względu na charakter pracy, robotnik musi być osobą silną, dobrą kondycyjnie i sprawną fizycznie. Praca robotnika jest pod tym wzlgędem bardzo wymagająca.
Robotnicy fizyczni pracują praktycznie w każdej branży. Rozpoczynając od robotników budowlanych i drogowych, poprzez mostowych i magazynowych, aż po portowych i wyburzeniowych. Płace często różnią się od sposobu zatrudnienia oraz branży. Robotnik zawsze powinien być przeszkolony w ramach BiHP przez przełożonego oraz przestrzegać tych zasad bezwzględnie. Należy do tego między innymi noszenie odzieży ochronnej, kasku oraz bezpieczna obsługa używanych maszyn Do pracy przy niektórych maszynach robotnik musi mieć przeszkolenie potwierdzone certyfikatem.

Obowiązki i umiejętności

Robotnik jest odpowiedzialny za sumienne i dokładne wykonywanie powierzonych zadań. Wymaga się od niego przy tym, żeby stosował w praktyce wszystkie zasady BiHP. Robotnik odpowiada za powierzone mu narzędzia oraz prawidłową obsługę maszyn. Robotnik powinien dokładnie wykonywać zadania zlecone mu przez przełożonego oraz znać i stosować w praktyce zasady panujące w miejscu pracy. Wymaga się, aby był dyspozycyjny i dbał o swoje zdrowie fizyczne.
Od robotnika wymaga się:
• Sumiennego wykonywania powierzonych prac
• Stosowania zasad BiHP w praktyce
• Siły fizycznej i kondycji

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie podstawowe
  • Mile widziany staż w pracy
  • Jeśli stanowisko tego wymaga, to odpowiednich przeszkoleń i certyfikatów

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Robotnik

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?