stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Pielęgniarka

1,289 Pielęgniarka ofert pracy w Polsce

Pielęgniarka lub pielęgniarz to osoba, która sprawuje opiekę medyczną nad pacjentem. Pielęgniarki i pielęgniarze zajmują się często prostymi czynnościami higienicznymi, podawaniem przypisanych leków – w tym podawanych dożylnie, pomocą osobom niepełnosprawnym oraz edukacją zdrowotną i promocją zdrowia. Osoby zatrudnione na tym stanowisku często pełnią rolę pomocnika lekarza. Są również przeszkolone w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz leczenia niewielkich urazów. Pielęgniarze i pielęgniarki – podobnie jak lekarze – mogą kształcić się w wielu różnych specjalizacjach, aby potem asystować lekarzom różnych specjalizacji.
Praca pielęgniarki wymaga wiedzy, a także przyjęcia na siebie dużej odpowiedzialności za pacjenta. Gdy lekarz zdiagnozuje chorobę i zaleci konkretne środki, właśnie pielęgniarka jest odpowiedzialna za podanie odpowiednich środków w odpowiednich ilościach. Pielęgniarki mają samorządy zawodów, do którego przynależność jest obowiązkowa. Wyróżniającą się specjalizacją jest pielęgniarstwo położnicze, w którym pielęgniarka sprawuje opiekę nad rodzącą kobietą. Jednak w każdym przypadku praca pielęgniarki jest nieodzowna i w pewnym sensie uzupełniająca pracę lekarza.

Obowiązki i umiejętności

Pielęgniarka lub pielęgniarz odpowiedzialna jest za opiekę nad pacjentem, w tym odpowiednie i skrupulatne dawkowanie leków przypisanych przez lekarza. W razie potrzeby wymagana jest również służba pomocnicza przy zabiegach i operacjach, a także sprawowanie długotrwałej opieki nad konkretnymi osobami. Wymaga się, aby pielęgniarka rzetelnie wykonywała polecenia lekarza i zajmowała się pacjentem w odpowiedni sposób, z poszanowaniem jego godności. W razie potrzeby lub osób niepełnosprawnych pielęgniarka zobowiązana jest również do pomocy tym osobom.
Stanowisko pielęgniarza lub pielęgniarki wymaga:
• Skrupulatności w wydawaniu leków
• Dokładnego i sumiennego wykonywania zaleceń lekarza
• Dbania o higienę powierzonych pacjentów

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe medyczne pierwszego, drugiego lub trzeciego stopnia
  • Mile widziane doświadczenie w zawodzie
  • Przynależność do samorządu zawodowego

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Pielęgniarka

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?