stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Logopeda

53 Logopeda ofert pracy w Polsce

Logopeda to specjalista od kształcenia i doskonalenia mowy. Z jego usług korzystają często osoby posiadające zaburzenia mowy utrudniające im komunikowanie się z innymi ludźmi. Podczas swojej pracy zawodowej logopeda może się wyspecjalizować w kierunku konkretnego zaburzenia mowy, może poświęcić się pracy np. z osobami jąkającymi się, niesłyszącymi, chorymi lub upośledzonymi, mającymi trudności w pisaniu i czytaniu.
Osoba zgłaszająca się do logopedy ma przeprowadzone specjalistyczne badania. Następnie logopeda analizuje ich wyniki, sporządza rozpoznanie w oparciu o szereg czynników, w tym sytuację rodzinną pacjenta, rozpoznanie choroby i stanu zaburzeń oraz dotychczasową terapię. Po diagnozie ustalany jest program terapii. Może on obejmować ćwiczenia, które polegają na usprawnianiu narządów mowy, ćwiczenia artykulacyjne, oddechowe lub słuchowe.
Aby zostać logopedą trzeba posiadać wyższe wykształcenie, najlepiej pedagogiczne o specjalności logopedia. Można także ukończyć studia podyplomowe pozwalające na wykonywanie zawodu. Na uniwersytetach wydziały filologii polskiej często oferują logopedię jako specjalność studiów podyplomowych. Osoby z wykształceniem pedagogicznym mogą ubiegać się o pracę jako nauczyciel logopeda.

Obowiązki i umiejętności

W pracy logopedy bardzo przydatne okazują się cechy takie jak wyrozumiałość i cierpliwość. Logopeda musi także umieść nawiązywać kontakt z ludźmi, a w szczególności z dziećmi. Ponadto, jak każdy inny terapeuta powinien być odporny emocjonalnie, empatyczny i pomocny.

Na stanowisku wymagane jest:
- Cierpliwość
- Umiejętność pracy z trudnymi przypadkami
- Empatia i wyrozumiałość

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe pedagogiczne lub ukończone studia podyplomowe
  • Doświadczenie w pracy z dziećmi
  • Wysoka komunikatywność i chęć pracy z ludźmi

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Logopeda

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Logopeda

Logopeda
Warmińsko-mazurskie, Ostróda
logopeda do przedszkola
Kujawsko-pomorskie, Koronowo
Logopeda
Pruszcz
Logopeda dla dzieci i młodzieży
Łódzkie, Bałuty, Łódź
Logopeda
Polska
LOGOPEDA/NEUROLOGOPEDA
Zamość, lubelskie
LOGOPEDA
Gdynia, pomorskie