stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Lekarz

2,195 Lekarz ofert pracy w Polsce

Lekarz jest wykształconą w zawodzie, osobą zajmującą się leczeniem chorób ludzi. Ze względu na dużą ilość wiedzy posiadanej dzisiaj na temat leczenia ludzkiego organizmu z różnych chorób, istnieje bardzo wiele różnych specjalizacji lekarskich, z których każda wiąże się z inną częścią lub układem ciała ludzkiego. W każdej jednak dziedzinie lekarz jest osobą z dużym wykształceniem oraz posiadający wymaganą ilość odbytych praktyk. Niezależnie od specjalizacji lekarze mogą pracować w państwowych ośrodkach zdrowia, dla prywatnych sieci medycznych lub – zakładając działalność gospodarczą – na własny rachunek.
Zadaniem lekarzy jest przede wszystkim badanie stanu zdrowia pacjentów, a następnie diagnozowanie i leczenie chorób. W razie konieczności lekarz może przeprowadzać rehabilitację, operacje lub też zabiegi. Tytuł lekarza jest równoznaczny z tytułem magistra, ponieważ wiąże się z ukończeniem sześcioletnich studiów. Po tych studniach odbywa się staż podyplomowy oraz Lekarski Egzamin Państwowy. Dopiero wtedy lekarz może pełnoprawnie wykonywać swój zawód. Następnie, aby uzyskać tytuł specjalisty, lekarz potrzebuje kolejnych 5-6 lat pracy zawodowej.

Obowiązki i umiejętności

Lekarz musi być osobą godną zaufania, ponieważ jemu pacjenci powierzają pieczę nad swoim zdrowiem, a często również sekrety z nim związane. Wymaga się, aby lekarz był osobą dokładnie przeszkoloną, oraz aby jego wiedza była solidnie przetestowana, o czym ma świadczyć egzamin państwowy. Lekarz jest odpowiedzialny za stawianie diagnozy oraz za zdrowie pacjenta po decyzji zastosowania konkretnego leczenia. Wymaga się, jeśli lekarz nie ma odpowiedniej wiedzy, aby skierował pacjenta do odpowiedniego specjalisty.
Stanowisko lekarza wymaga:
• Dokładności i sumienności w wykonywaniu badań
• Umiejętności diagnozy i znajomości technik leczenia danych chorób
• Odpowiedzialności za stan zdrowia pacjenta

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w wybranej dziedzinie medycyny
  • Doświadczenie oraz odbyte praktyki
  • Zaliczony egzamin państwowy

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Lekarz

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?