stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Fizjoterapeuta

354 Fizjoterapeuta ofert pracy w Polsce

Fizjoterapeuta jest specjalistą w dziedzinie planowania i prowadzenia specjalnie dobranych zajęć fizycznych, leczących, eliminujących lub spowalniających rozwój różnych chorób. Aby zostać fizjoterapeutą, trzeba skończyć studia medyczne o profilu rehabilitacji lub fizjoterapii. Fizjoterapeuci pracują nie tylko w szpitalach i przychodniach, ale również na przykład w klubach fitness. Fizjoterapeuta może wykonywać odpowiednio dobrany masaż lub leczyć pacjenta za pomocą technik elektrycznych, świetlnych czy wodnych. Dlatego też fizjoterapeuta znajdzie zatrudnienie w studiu odnowy biologicznej lub spa.
W obecnych czasach coraz więcej osób jest zainteresowanych usługami fizjoterapeutów, ponieważ zajmują się nie tylko chorobami osób starszych, mających problemy z poruszaniem się. Wspomagają również leczenie osób po wypadkach, osób niepełnosprawnych czy mających wady kręgosłupa. Fizjoterapeuta może również pomóc osobom wykonującym swój zawód w często niezmienianej pozycji, na przykład informatykom czy sekretarkom, spędzającym większość czasu za biurkiem. Fizjoterapeuta jest też osobą, która może pomóc przy nawracających bólach mięśni i kości oraz nadwyrężeniach sportowców.

Obowiązki i umiejętności

Fizjoterapeuta musi być osobą odpowiednio wykształconą, dysponować szeroką wiedzą medyczno-anatomiczną, a także wykazywać się sprawnością manualną i siłą fizyczną. Powinien również mieć rozwinięte zdolności komunikacji, umieć motywować pacjentów do działania. Fizjoterapeuta jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo pacjenta w czasie wykonywania ćwiczeń i zabiegów oraz ich skutkach już po zakończeniu. Wymaga się odpowiedniej kultury osobistej, wysokiej higieny, a także chęci pomocy innym.
Stanowisko fizjoterapeuty wymaga:
• Sumienności w badaniu przyczyn dolegliwości pacjenta
• Odpowiedzialności i zagwarantowania bezpieczeństwa pacjenta przy doborze ćwiczeń
• Ciągłego poszerzania wiedzy i umiejętności

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie fizjoterapii
  • Mile widziane doświadczenie
  • Wysoka komunikatywność i chęć pracy z ludźmi

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Fizjoterapeuta

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta do pracy zagranica Frankfurt nad Odrą, Berlin
Frankfurt nad Odrą, Cottbus, Berlin, Nürnberg, München, Stuttgart, Düsseldorf,
Westfalia praca dla Fizjoterapeuty
Zachodniopomorskie, Koszalin
Fizjoterapeuta
Kosakowo (pow. pucki)
Pracownik magazynowy
Skarbimierz, opolskie