stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Fizjoterapeuta

539 Fizjoterapeuta ofert pracy w Polsce

Fizjoterapeuta jest specjalistą w dziedzinie planowania i prowadzenia specjalnie dobranych zajęć fizycznych, leczących, eliminujących lub spowalniających rozwój różnych chorób. Aby zostać fizjoterapeutą, trzeba skończyć studia medyczne o profilu rehabilitacji lub fizjoterapii. Fizjoterapeuci pracują nie tylko w szpitalach i przychodniach, ale również na przykład w klubach fitness. Fizjoterapeuta może wykonywać odpowiednio dobrany masaż lub leczyć pacjenta za pomocą technik elektrycznych, świetlnych czy wodnych. Dlatego też fizjoterapeuta znajdzie zatrudnienie w studiu odnowy biologicznej lub spa.
W obecnych czasach coraz więcej osób jest zainteresowanych usługami fizjoterapeutów, ponieważ zajmują się nie tylko chorobami osób starszych, mających problemy z poruszaniem się. Wspomagają również leczenie osób po wypadkach, osób niepełnosprawnych czy mających wady kręgosłupa. Fizjoterapeuta może również pomóc osobom wykonującym swój zawód w często niezmienianej pozycji, na przykład informatykom czy sekretarkom, spędzającym większość czasu za biurkiem. Fizjoterapeuta jest też osobą, która może pomóc przy nawracających bólach mięśni i kości oraz nadwyrężeniach sportowców.

Obowiązki i umiejętności

Fizjoterapeuta musi być osobą odpowiednio wykształconą, dysponować szeroką wiedzą medyczno-anatomiczną, a także wykazywać się sprawnością manualną i siłą fizyczną. Powinien również mieć rozwinięte zdolności komunikacji, umieć motywować pacjentów do działania. Fizjoterapeuta jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo pacjenta w czasie wykonywania ćwiczeń i zabiegów oraz ich skutkach już po zakończeniu. Wymaga się odpowiedniej kultury osobistej, wysokiej higieny, a także chęci pomocy innym.
Stanowisko fizjoterapeuty wymaga:
• Sumienności w badaniu przyczyn dolegliwości pacjenta
• Odpowiedzialności i zagwarantowania bezpieczeństwa pacjenta przy doborze ćwiczeń
• Ciągłego poszerzania wiedzy i umiejętności

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie fizjoterapii
  • Mile widziane doświadczenie
  • Wysoka komunikatywność i chęć pracy z ludźmi

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Fizjoterapeuta

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta
1 - 1 - Piaseczo
Zatrudnimy fizjoterapeutów
Zachodniopomorskie, Postomino
Fizjoterapeuta
Otwock, mazowieckie
Fizjoterapeuta
Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie
Fizjoterapeutka / Masażystka
Wrocław, dolnośląskie