stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Farmaceuta

314 Farmaceuta ofert pracy w Polsce

Farmaceuta jest osobą zajmującą się farmacją, czyli nauką o lekach. Farmaceuta musi znać się nie tylko na lekach syntetycznych, ale również pochodzenia naturalnego, a także niektórych aspektach suplementów diety, kosmetyków i żywności. Farmaceutyka jest ściśle związana z chemią oraz biologią organiczną, a także różnymi metodami otrzymywania leków oraz ochroną patentową różnych substancji. Farmaceuta musi być osobą wysoko wykwalifikowaną w swoim zawodzie, dlatego aby zostać farmaceutą trzeba skończyć studia magisterskie.
Farmaceuci często pracują w aptekach, w charakterze właściciela bądź też pracownika, realizując recepty – pisemne polecenia lekarzy wydania określonego leku. Prowadzą przy tym szczegółową dokumentację dotyczącą wydawanych leków. Farmaceuta może również pracować w fabrykach leków lub laboratoriach badających działanie określonych substancji na organizm człowieka. Między innymi aktywnie uczestniczą w tworzeniu i badaniu nowych leków, antybiotyków, probiotyków, suplementów diety i substancji wspomagających. Farmaceuci laboranci są na bieżąco szkoleni i podnoszą swoje kwalifikacje przez szkolenia i specjalizacje. Nadzór nad farmaceutami sprawuje Ministerstwo Zdrowia.

Obowiązki i umiejętności

Od farmaceuty wymaga się realizowania recept wydawanych przez lekarzy, informowania pacjenta o możliwych substytutach, a także prowadzenia szczegółowej dokumentacji posiadanych leków. W przypadku pracy w laboratorium nad badaniem leków wymaga się szczegółowych opisów prowadzonych obserwacji i eksperymentów na lekach, przestrzegania prawa patentowego, a także przewidywania działania leków na pacjentach. Farmaceuta aptekarz może udzielić klientowi dodatkowych informacji na temat kupowanych leków.
Stanowisko farmaceuty wymaga:
• Dokładności i sumienności w wykonywaniu badań
• Znajomości szerokiej gamy leków i substancji wspomagających zdrowie
• Ciągłego poszerzania wiedzy i umiejętności

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie farmacji
  • Odbyte obowiązkowe półroczne praktyki w aptece
  • Mile widziane doświadczenie

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Farmaceuta

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Farmaceuta

Magister Farmacji
Warmińsko-mazurskie
Kierownik Apteki
Rawicz, wielkopolskie
Magister Farmacji
Lubin, dolnośląskie
Farmaceuta
Katowice, Śląskie
MUSZYNA - Magister Farmacji
Muszyna, malopolskie