stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Dentysta

59 Dentysta ofert pracy w Polsce

Zawód dentysty, a właściwie lekarza dentysty – lub stomatologa – jest zawodem wymagającym dużej wiedzy i odpowiedzialności. Ponieważ zęby stałe u człowieka nie odrastają, stomatolog powinien zawsze dołożyć wszelkich starań, aby wyleczyć chore zęby, a dopiero w ostateczności je usunąć. Aby zostać lekarzem dentystą należy odbyć pięcioletnie studia medyczne, odbyć staż podyplomowy oraz pozytywnie zdać Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy. Nie jest to łatwa droga, ale pozwala później na pracę w wymarzonym zawodzie, a nawet założenie własnego gabinetu stomatologicznego.
Mniej ludzi zdaje sobie sprawę, że lekarz dentysta może leczyć nie tylko zęby. Obiektem zainteresowania stomatologa może być cała jama ustna, obszar twarzoczaszki i okolice do nich przyległe. Pracę wszystkich dentystów w kraju nadzoruje Ministerstwo Zdrowia i to właśnie ono wydaje pozwolenie do wykonywania zawodu, po pozytywnym zdaniu egzaminu państwowego. Choć praca stomatologa bywa trudna i wymagająca, przynoszenie ludziom ulgi w bólu na pewno jest na swój sposób satysfakcjonujące.

Obowiązki i umiejętności

Lekarz dentysta odpowiedzialny jest za badanie obszaru jamy ustnej pacjenta. Wymaga się, aby w razie potrzeby przeprowadził odpowiednie leczenie chorych obszarów lub zębów, a w razie konieczności usunął zęby nie nadające się do leczenia. Lekarz dentysta – jeśli istnieje taka potrzeba – może skierować osobę do chirurga stomatologicznego, jeśli jama ustna wymaga jego ingerencji. Od dentysty wymaga się odpowiedzialności i skrupulatności przy wykonywaniu leczenia, oraz dobrej znajomości wykonywanego zawodu.
Stanowisko lekarza dentysty wymaga:
• Dokładności i sumienności w wykonywaniu badań
• Umiejętności leczenia obszarów jamy ustnej

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie stomatologii
  • Mile widziane doświadczenie
  • Odbyte roczne praktyki oraz zaliczony egzamin państwowy

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Dentysta

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?