stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Chemik

41 Chemik ofert pracy w Polsce

Chemik jest osobą specjalizującą się w badaniu właściwości różnych substancji, otrzymywania ich oraz przemian i reakcji występujących między nimi. Chemia jest nauką najściślej związaną z fizyką oraz matematyką, chociaż jej specjalizacje mogą się wiązać również z innymi dziedzinami, jak biologia (chemia organiczna), geografia czy metalurgia. Ponieważ chemia jest bardzo szerokim działem wiedzy, chemik często wybiera wąską specjalizację, aby zostać w niej ekspertem. Podstawowym źródłem wiedzy chemika na temat pierwiastków jest tablica Mendelejewa, którą musi znać w najdrobniejszych szczegółach.
Współcześnie chemik zajmuje się często praktyczną stroną tej nauki, prowadząc wiele doświadczeń i badając różne substancje. Chemik na co dzień korzysta ze skomplikowanej aparatury chemicznej, dlatego musi ją dobrze znać i potrafić się nią w odpowiedni sposób posłużyć. Częsty kontakt z niebezpiecznymi substancjami warunkuje ścisłe przestrzeganie zasad BiHP, których nieprzestrzeganie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. Dlatego też chemicy wyposażeni są zawsze w strój ochronny: fartuch, rękawice i okulary.

Obowiązki i umiejętności

Chemik jest odpowiedzialny za prowadzenie laboratorium. Ma obowiązek utrzymywać w nim porządek i pilnować przestrzegania zasad BiHP. Chemik często kieruje grupą asystentów, musi więc wykazać się zdolnościami organizacyjnymi i umiejętnością kierowania grupy. Osoba na tym stanowisku odpowiedzialna jest również za prowadzenie zestawienia ilościowego potrzebnych substancji, a także ich dostawy. Chemik powinien też wykazywać się znajomością innych dziedzin nauki, jak fizyka, biologia czy matematyka.
Stanowisko chemika wymaga
• Bezwzględnego przestrzegania zasad BiHP
• Umiejętności kierowania zespołem
• Prowadzenia raportów z badań i eksperymentów

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie związanej z chemią
  • Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Chemik

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Chemik

inspektor
Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie
ELEKTRYK
Nowa Sarzyna, podkarpackie
Inspektor
Nowy Dwór Mazowiecki mazowieckie
Inspektor
Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie
inspektor
Nowy Dwór Mazowiecki
Chemik ds. Rozwoju Produktu
Kleszczów Łódź Voivodeship
KIEROWNIK MAGAZYNU
Łódź, lódzkie