stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Chemik

33 Chemik ofert pracy w Polsce

Chemik jest osobą specjalizującą się w badaniu właściwości różnych substancji, otrzymywania ich oraz przemian i reakcji występujących między nimi. Chemia jest nauką najściślej związaną z fizyką oraz matematyką, chociaż jej specjalizacje mogą się wiązać również z innymi dziedzinami, jak biologia (chemia organiczna), geografia czy metalurgia. Ponieważ chemia jest bardzo szerokim działem wiedzy, chemik często wybiera wąską specjalizację, aby zostać w niej ekspertem. Podstawowym źródłem wiedzy chemika na temat pierwiastków jest tablica Mendelejewa, którą musi znać w najdrobniejszych szczegółach.
Współcześnie chemik zajmuje się często praktyczną stroną tej nauki, prowadząc wiele doświadczeń i badając różne substancje. Chemik na co dzień korzysta ze skomplikowanej aparatury chemicznej, dlatego musi ją dobrze znać i potrafić się nią w odpowiedni sposób posłużyć. Częsty kontakt z niebezpiecznymi substancjami warunkuje ścisłe przestrzeganie zasad BiHP, których nieprzestrzeganie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. Dlatego też chemicy wyposażeni są zawsze w strój ochronny: fartuch, rękawice i okulary.

Obowiązki i umiejętności

Chemik jest odpowiedzialny za prowadzenie laboratorium. Ma obowiązek utrzymywać w nim porządek i pilnować przestrzegania zasad BiHP. Chemik często kieruje grupą asystentów, musi więc wykazać się zdolnościami organizacyjnymi i umiejętnością kierowania grupy. Osoba na tym stanowisku odpowiedzialna jest również za prowadzenie zestawienia ilościowego potrzebnych substancji, a także ich dostawy. Chemik powinien też wykazywać się znajomością innych dziedzin nauki, jak fizyka, biologia czy matematyka.
Stanowisko chemika wymaga
• Bezwzględnego przestrzegania zasad BiHP
• Umiejętności kierowania zespołem
• Prowadzenia raportów z badań i eksperymentów

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie związanej z chemią
  • Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Chemik

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Chemik

inspektor
Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie
LABORANT R73/0115-73/20
Włocławek, kujawsko-pomorskie
Inspektor
Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie
inspektor
Nowy Dwór Mazowiecki
Inspektor
Nowy Dwór Mazowiecki mazowieckie
Samodzielny technolog
Gliwice, śląskie
Samodzielny technolog
Gliwice, Śląskie
KUCHARZ
Duszniki-Zdrój, dolnośląskie
FIZJOTERAPEUTA
Duszniki-Zdrój, dolnośląskie