stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Asystent w laboratorium

21 Asystent w laboratorium ofert pracy w Polsce

Gdy młody laborant rozpoczyna swoją pracę, na początku musi nabrać doświadczenia i zapoznać się z zasadami pracy w firmie. Doskonałym sposobem na osiągnięcie tego jest praca jako asystent w laboratorium. Głównym zadaniem asystenta jest pomaganie starszym laborantom i zarządzającym zespołem w prowadzeniu badań. Badania te mogą mieć bardzo szeroki zakres lub dotyczyć bardzo wąskiej dziedziny, w zależności od profilu firmy i powierzonych zadań. Asystent w laboratorium jest swojego rodzaju praktykantem, który dokształca się pod okiem starszych kolegów.
Asystent laboratorium nigdy nie pracuje indywidualnie, zawsze współpracuje ze swoim przełożonym, bezpośrednio wykonując jego polecenia, czasem również współpracując z innymi asystentami. Chociaż zakres jego działań obejmuje proste czynności, powinien jednak bacznie przyglądać się pracy przełożonego, ponieważ zajmowane stanowisko ma przygotować go do awansu. Asystent często zajmuje się pracą biurową, jak logowanie próbek czy przygotowywanie raportów, ale pracuje też bezpośrednio z chemikaliami i surowcami przy przygotowywaniu próbek i myciu sprzętu, musi więc znać i przestrzegać wszystkich zasad BHP.

Obowiązki i umiejętności

Od asystenta laboratorium wymaga się, aby ściśle współpracował z opiekunem laboratorium przy przygotowywaniu, prowadzeniu i sprzątaniu po badaniach. Wymaga się, aby prowadził dokumentację dotyczącą przygotowania próbek, ich logowania, opisywania i archiwizacji wyników badań. Odpowiada również za wyposażenie laboratorium, zarówno pod względem sprzętu, jak i chemikaliów. Powinien utrzymywać kontakt z innymi laboratoriami zwłaszcza, jeśli badania próbek prowadzone są w różnych działach.
Stanowisko asystenta wymaga:
• Skrupulatności, dokładności i sumienności w wykonywaniu powierzonych zadań
• Umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym
• Znajomości i przestrzegania przepisów BHP

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie minimum średnie kierunkowe
  • Umiejętność obsługi pakietów biurowych
  • Komunikatywny poziom języka angielskiego ze znajomością terminologii kierunkowej

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Asystent w laboratorium

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Asystent w laboratorium

ASYSTENT LABORATORIUM
Bełchatów łódzkie
Asystent laboratorium
Bełchatów, Łódzkie
ASYSTENT LABORATORIUM
Bełchatów, Łódzkie
Asystent laboratoryjny
Kielce, świętokrzyskie