stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Służba zdrowia

7,081 Służba zdrowia w Polsce

Praca w służbie zdrowia nie jest łatwa. Zasadniczo w służbie zdrowia można pracować w dziale prywatnym lub publicznym. Wykonywana praca niczym się nie różni, poza płatnością – w prywatnej służbie zdrowia pieniądze pobierane są od osób prywatnych, a w publicznej z Narodowego Funduszu Zdrowia. W obu przypadkach głównym zadaniem pracownika jest takie samo służenie swoim doświadczeniem i wiedzą pacjentowi. Jest to bardzo odpowiedzialne stanowisko, ponieważ pacjenci często powierzają lekarzom to, co mają najcenniejsze – swoje zdrowie, a nawet życie.
Pracownicy służby zdrowia są zobowiązani przestrzegać tajemnicy lekarskiej. Ma to chronić pacjentów przed niepowołanym dostępem do najbardziej wrażliwych informacji o nich samych. Pracownicy służby zdrowia, jako szczególnie narażeni na choroby, często są poddawani dodatkowym szczepieniom, które mają wzmocnić ich odporność. Ponieważ praca wymaga dużego doświadczenia i odpowiedzialności, obowiązkowo trzeba odbyć praktyki przed rozpoczęciem samej pracy. Pracownik służby zdrowia powinien zawsze służyć każdemu tak samo, niezależnie od jego wyznania, koloru skóry, wyznawanej religii czy opcji politycznej.

Obowiązki i umiejętności

Osoba pracująca w służbie zdrowia jest zobowiązana do udzielania pomocy, zgodnie z potrzebą i ze swoimi kwalifikacjami, osobom, których zdrowie lub życie jest zagrożone. Wymaga się, aby osoba była kompetentna i doświadczona, a także aby miała szeroką wiedzę z zakresu swojej specjalizacji. Odpowiada za prawidłowe przypisane leki oraz zastosowanie ich odpowiedniego dawkowania. Ponadto wymaga się, aby realizowała swoje zadania niezależnie od pacjenta.
W pracy w służbie zdrowia oczekuje się:
• Umiejętności stosowania wykwalifikowanej wiedzy
• Bezwzględnego dbania o dobro pacjenta
• Dotrzymywania tajemnicy lekarskiej

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe w przypadku lekarzy, podstawowe w przypadku pielęgniarek
  • Odbyte praktyki zawodowe
  • Mile widziana specjalizacja

Przydatne linki

Popularne stanowiska w branży Służba zdrowia

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze Służba zdrowia

Przedstawiciel Naukowy
Bolesławiec, dolnośląskie
Przedstawiciel Naukowy
Katowice, śląskie
Przedstawiciel Naukowy
Złotów, wielkopolskie
Przedstawiciel Naukowy
Gorzów Wielkopolski, lubuskie
Przedstawiciel Naukowy
Jastrzębia, małopolskie
Przedstawiciel Naukowy
Ciechanów, mazowieckie
Przedstawiciel Naukowy
Szczecin, zachodniopomorskie
Przedstawiciel Naukowy
Chojnice, pomorskie