stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Służba zdrowia

2,975 Służba zdrowia w Polsce

Praca w służbie zdrowia nie jest łatwa. Zasadniczo w służbie zdrowia można pracować w dziale prywatnym lub publicznym. Wykonywana praca niczym się nie różni, poza płatnością – w prywatnej służbie zdrowia pieniądze pobierane są od osób prywatnych, a w publicznej z Narodowego Funduszu Zdrowia. W obu przypadkach głównym zadaniem pracownika jest takie samo służenie swoim doświadczeniem i wiedzą pacjentowi. Jest to bardzo odpowiedzialne stanowisko, ponieważ pacjenci często powierzają lekarzom to, co mają najcenniejsze – swoje zdrowie, a nawet życie.
Pracownicy służby zdrowia są zobowiązani przestrzegać tajemnicy lekarskiej. Ma to chronić pacjentów przed niepowołanym dostępem do najbardziej wrażliwych informacji o nich samych. Pracownicy służby zdrowia, jako szczególnie narażeni na choroby, często są poddawani dodatkowym szczepieniom, które mają wzmocnić ich odporność. Ponieważ praca wymaga dużego doświadczenia i odpowiedzialności, obowiązkowo trzeba odbyć praktyki przed rozpoczęciem samej pracy. Pracownik służby zdrowia powinien zawsze służyć każdemu tak samo, niezależnie od jego wyznania, koloru skóry, wyznawanej religii czy opcji politycznej.

Obowiązki i umiejętności

Osoba pracująca w służbie zdrowia jest zobowiązana do udzielania pomocy, zgodnie z potrzebą i ze swoimi kwalifikacjami, osobom, których zdrowie lub życie jest zagrożone. Wymaga się, aby osoba była kompetentna i doświadczona, a także aby miała szeroką wiedzę z zakresu swojej specjalizacji. Odpowiada za prawidłowe przypisane leki oraz zastosowanie ich odpowiedniego dawkowania. Ponadto wymaga się, aby realizowała swoje zadania niezależnie od pacjenta.
W pracy w służbie zdrowia oczekuje się:
• Umiejętności stosowania wykwalifikowanej wiedzy
• Bezwzględnego dbania o dobro pacjenta
• Dotrzymywania tajemnicy lekarskiej

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe w przypadku lekarzy, podstawowe w przypadku pielęgniarek
  • Odbyte praktyki zawodowe
  • Mile widziana specjalizacja

Przydatne linki

Popularne stanowiska w branży Służba zdrowia

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze Służba zdrowia

Anestezjolog
130 - 140 - Warszawa
Lekarz medycyny pracy
140 - 185 - Marynarska
PSYCHOLOG KLINICZNY
Łódzkie, Szczerców,
inspektor weterynaryjny
Skarżysko-Kamienna, swietokrzyskie
inspektor weterynaryjny
Wejherowo, pomorskie
inspektor weterynaryjny
Białogard, zachodniopomorskie