stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Spawacz

3,359 Spawacz ofert pracy w Polsce

Spawacz to osoba zajmująca się profesjonalnym łączeniem metalowych elementów przy pomocy spawarki lub migomatu. Istnieje wiele metod spawania: MIG, TIG, MAG, MMA, MAG, SAW i inne, a każda z nich jest dobra do innego rodzaju połączeń. Spawacz powinien znać te metody oraz posiadać certyfikaty przeszkolenia na każdy z nich. Ponadto powinien umieć rozpoznać i ocenić, która metoda będzie najlepsza w danej konkretnej sytuacji oraz ocenić potrzebny rodzaj stali i jej jakość.
Spawacz najczęściej pracuje z rysunkiem technicznym, musi więc umieć go czytać, a w razie wątpliwości konsultować się z przełożonym. Spawacze często znajdują pracę w dużych firmach remontowych i stoczniach: przy budowie statków, samolotów, nietypowych maszyn, zbiorników i innych stalowych konstrukcji. Ponieważ większość z umiejętności spawacza przychodzi z czasem, preferowane są osoby z doświadczeniem. Od spawacza wymaga się również umiejętności obsługi z innymi narzędziami do obróbki metalu takimi, jak szlifierki, fleksy czy wiertarki.

Obowiązki i umiejętności

Spawacz powinien być osobą uważną, ponieważ pracuje przy pomocy niebezpiecznych narzędzi – z tego też względu wymaga się bezwzględnego przestrzegania przepisów BiHP, w tym noszenia odzieży i okularów ochronnych. Osoba na tym stanowisku musi umieć oceniać jakość spawów i użytych metali, a także dokonywać poprawek obróbki przy pomocy szlifierki lub fleksy. Wymagana jest umiejętność czytania rysunków technicznych i wykonywania swojej pracy zgodnie z nimi.
Od spawacza wymaga się:
• Umiejętności czytania rysunków technicznych
• Znajomości i przestrzegania zasad BiHP
• Obsługi narzędzi do obróbki metalu

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie średnie
  • Certyfikaty potwierdzające umiejętność spawania
  • Mile widziane doświadczenie

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Spawacz

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?