stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Specjalista ds. SEO

12 Specjalista ds. SEO ofert pracy w Polsce

Specjalista ds. optymalizacji witryn pod wyszukiwarki internetowe – z angielskiego SEO – jest osobą, która zajmuje się edytowaniem strony internetowej w taki sposób, aby znajdowała się na jak najwyższej pozycji w wyszukiwarkach internetowych. Dobry specjalista w tej dziedzinie wie, że optymalizacja nie kończy się tylko na stronie internetowej, ale również polega na budowaniu potężnego zaplecza. Im większe zaplecze, im bardziej strona jest dostosowana i łatwa do zrozumienia dla wyszukiwarek, tym wyższa jej pozycja w wynikach wyszukiwania.
Każdy specjalista ds. SEO ma swoje własne metody pracy, oparte często na wieloletnim doświadczeniu w branży. Zawsze musi ściśle współpracować z twórcą strony – webmasterem – oraz jej właścicielem, ponieważ aby ją promować, strona musi zawierać odpowiednią, wartościową treść. Specjalista ds. SEO otrzymuje wstępnie słowa kluczowe, które z założenia wpisane w wyszukiwarkę mają przenieść użytkownika do strony właściciela. Pozycjonowanie jest procesem wieloetapowym i żmudnym, a wyników pracy nie widać od razu, ale cierpliwych czeka nagroda w postaci umieszczenia strony na podium wyszukiwania.

Obowiązki i umiejętności

Specjalista ds. optymalizacji wyników wyszukiwania jest odpowiedzialny za promowanie strony internetowej pod daną frazę. Wymaga się, aby ściśle współpracował z właścicielem strony oraz webmasterem w celu optymalizacji witryny. Oczekuje się, że w wyniku jego działań strona internetowa będzie w pierwszych pozycjach wyszukiwania. Odpowiada za budowanie silnego zaplecza dla strony, z wartością merytoryczną, łatwo odczytywalną dla wyszukiwarek oraz odwiedzających. Specjalista powinien mieć doświadczenie i uzyskane dobre wyniki w przeszłości.
Od specjalisty ds. SEO wymaga się:
• Aktywnego uczestniczenia w tworzeniu i optymalizacji strony
• Budowania wartościowego zaplecza
• Podnoszenia pozycji strony w wynikach wyszukiwania

Wymagane kwalifikacje

  • Doświadczenie w branży optymalizacji
  • Dużym plusem jest posiadanie własnego zaplecza
  • Znajomość angielskiego języka technicznego

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Specjalista ds. SEO

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Specjalista ds. SEO

Specjalista ds. SEO
Poznań wielkopolskie
Młodszy specjalista ds. SEO / stażysta
Dolnośląskie, Fabryczna, Wrocław
Specjalista ds. SEO/SEM
Zielona Góra, Lubuskie
Specjalista SEO
Bielsko-Biała