stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Dziennikarz

216 Dziennikarz ofert pracy w Polsce

Dziennikarz to osoba z kierunkowym wykształceniem prezentująca znalezione informacje przy pomocy mediów. Dziennikarzy można podzielić ze względu na używane medium (dziennikarze radiowi, prasowi, telewizyjny, internetowi), na tematykę (dziennikarze sportowi, polityczni, technologiczni) lub obszar działania (międzynarodowy, krajowy, wojewódzki, miejscowy). Dziennikarz powinien znajdować informacje, przeprowadzać wywiady, a następnie wszystko opisać zgodnie z prawdą i etyką dziennikarską. Następnie przygotowany materiał jest oceniany przez redaktora i jeśli spełnia wymagania jakościowe oraz nie narusza żadnych przepisów prawa, jest publikowany.
Posada dziennikarza wymaga ciągłej pracy, ponieważ dziennikarz musi dostarczać regularnie nowych tematów. Musi mieć też talent do ciekawego opisywania czasem niezbyt interesujących wydarzeń. Dziennikarz ma również prawo do prowokacji. Oznacza to, że jeśli wie, że ktoś może popełnić przestępstwo, może go sprowokować, udokumentować zajście, a następnie zgłosić wszystko do odpowiednich organów ścigania. Praca dziennikarza wymaga znalezienia równowagi między ciekawością, a wścibskością, między sensacją, a prawdą, wymaga moralności i przestrzegania kodeksu zasad, jest więc pracą niełatwą i odpowiedzialną.

Obowiązki i umiejętności

Od dziennikarza wymaga się, aby regularnie i rzetelnie przygotowywał materiał do publikacji w mediach. Jednocześnie wymaga się, aby materiał był rzetelny, prawdziwy, ale przygotowany ciekawe i wciągający. Dziennikarze powinni wyróżniać się kulturą osobistą, szerokim zakresem wiedzy ogólnej oraz dużym zasobem słownikowym. Dziennikarz odpowiada za zgodność z prawem przygotowywanych materiałów. W przypadku wywiadów z osobami zza granicy, wymagana jest znajomość języka angielskiego, mile widziane również inne języki.
Stanowisko dziennikarza wymaga:
• Rzetelności w zbieraniu informacji i ich interpretowaniu
• Regularnego przygotowywania wysokich jakościowo materiałów
• Umiejętności perswazji i pozyskiwania informacji

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe humanistyczne (dziennikarstwo, filologia, politologia lub prawo)
  • Mile widziane doświadczenie oraz portfolio
  • Mile widziana znajomość języków obcych

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Dziennikarz

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Dziennikarz

Trade Marketing Manager
120000 - 96000 - Warszawa
Specjalista
Warszawa, mazowieckie
Specjalista
Warszawa mazowieckie
Dziennikarz
Zielona Góra, lubuskie
Dziennikarz
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Dziennikarz
Szczecin, zachodniopomorskie
Dziennikarz
Koszalin
Dziennikarz
Szczecin