stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Tancerz

8 Tancerz ofert pracy w Polsce

Zawód tancerza związany jest z wieloletnią praktyką. Taniec często traktowany jedynie jako forma rozrywki, może być również źródłem utrzymania. Poza oczywistymi spektaklami muzyczno-tanecznymi, baletem, tancerze mogą się również wykazywać indywidualnymi umiejętnościami w konkursach i na olimpiadach. Może być to taniec na parkiecie lub na lodzie. Tancerze mogą również tworzyć grupy taneczne występujące razem, prezentując samych siebie lub stanowiąc tło dla innych artystów, w szczególności wokalistów. Tancerze ponadto występują w teledyskach i reklamach.
Odmian tańca jest tyle, ile jest rodzajów muzyki, a więc od baletu, przez walc, stepowanie, aż po rumbę, sambę, taniec uliczny czy breakdance. Taniec powinien również wyrażać samego człowieka i jego emocje, dlatego nawet do tej samej piosenki dwóch tancerzy może stworzyć zupełnie inną choreografię. Tańca można nauczyć się w specjalnych szkołach tanecznych, często prowadzonych przez wielokrotnych zwycięzców lub wyuczonych choreografów. Taniec wymaga dużej koordynacji ruchów i skupienia, a ponadto kondycji i oczywiście talentu.

Obowiązki i umiejętności

Tancerz jest odpowiedzialny za stworzenie lub odtworzenie zaplanowanej choreografii do konkretnego utworu, w narzuconym stylu. Wymaga się, aby wykazywał się bardzo dobrą koordynacją ruchową oraz kondycją fizyczną. Tancerz powinien znać różne style tańca, ale specjalizować się chociaż w jednym. W tańcu w parze tancerz odpowiada również za swojego partnera, z którym musi być zgrany i do którego musi się na bieżąco dostosowywać.
Od tancerza wymaga się:
• Kondycji i koordynacji ruchów
• Pamięci do odtwarzania choreografii
• Umiejętności dostosowania stylu tańca do muzyki

Wymagane kwalifikacje

  • Minimum rok nauki w grupie tanecznej
  • Mile widziane certyfikaty i nagrody z konkursów tanecznych

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Tancerz

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?