stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Pracownik tymczasowy

2,686 Pracownik tymczasowy ofert pracy w Polsce

Pracownicy tymczasowi występują praktycznie w każdej dziedzinie gospodarki. Często są zatrudniani jako dodatkowa pomoc, zwłaszcza w okresach większej ilości pracy w firmie. Szczególnym przypadkiem pracowników sezonowych są osoby zajmujące się zbieraniem owoców i warzyw z pól tam, gdzie praca ta nie może być wykonywana przez maszyny. Ponadto pracownicy tymczasowi mogą być zatrudnieni w charakterze próbnym, gdzie po zakończeniu okresu próbnego pracodawca decyduje o podpisaniu umowy na stałe lub zwolnieniu pracownika.
Czasem pracownicy tymczasowi nie pracują na pełny etat, tylko w niepełnym wymiarze godzin. Jest to stosowane częściej w przypadkach, gdy osoba pracuje w więcej, niż jednej firmie lub gdy dodatkowo studiują. Pracownicy sezonowi i tymczasowi są tak samo odpowiedzialni za wykonywaną pracę, jak pracownicy stali. Pracownicy stali przeważnie pełnią rolę nadzoru nad pracownikami tymczasowymi ze względu na swoje doświadczenie w firmie. Pracownicy tymczasowi muszą się liczyć z zakończeniem pracy po wygaśnięciu kontraktu, jednak z możliwością odnowienia go za rok. Często jest to wykorzystywane przy pracach wakacyjnych.

Obowiązki i umiejętności

Od pracownika tymczasowego wymaga się wykonywania powierzonej pracy pod nadzorem pracownika stałego. Pracownicy tymczasowi są zobowiązani wywiązać się w terminie z wykonywanej pracy. Pracownicy tymczasowi, którzy wykazują się zaangażowaniem i zdolnościami, mogą liczyć często na zatrudnienie stałe. Wymaga się, aby w sposób prawidłowy i odpowiedzialny wykonywali swoje zadania, a także aby spełniali bezpośrednie polecenia przełożonego, ze względu na jego doświadczenie.
Od pracownika tymczasowego wymaga się:
• Solidnego i sumiennego wykonywania powierzonych obowiązków
• Wykonywania poleceń bezpośredniego przełożonego
• Zdobywania doświadczenia na danej pozycji

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie zgodne z zajmowaną pozycją
  • Mile widziane certyfikaty potwierdzające dodatkowe umiejętności
  • Mile widziana znajomość języków obcych

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Pracownik tymczasowy

Najlepsze firmy oferujące pracę