stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Kierowca ciężarówki

30 Kierowca ciężarówki ofert pracy w Polsce

Kierowca ciężarówki jest osobą z prawem jazdy pozwalającym na kierowanie pojazdami o zwiększonej masie całkowitej. Najczęściej wymagane jest prawo jazdy kategorii C+E. Kierowcy tacy często przewożą duże ilości towaru na dalekie odległości między krajami. Są to towary wszystkich rodzajów, od materiałów budowlanych, przez chemikalia, benzynę, aż po artykuły spożywcze. Niektóre towary wymagają odpowiednich warunków, jak na przykład odpowiednie ciśnienie lub temperatura. W takim przypadku kierowca powinien umieć obsłużyć sprzęt do kontrolowania tych warunków. Praca jest wymagająca, ze względu na długie trasy podróż może trwać nawet tygodniami.
Kierowca powinien prowadzić rejestr przewożonych towarów oraz na bieżąco sprawdzać jego stan podczas podróży, ponieważ niektóre towary mogą ulec zepsuciu. Musi też wozić ze sobą dokumenty przewozowe określające ilość i rodzaj przewożonego ładunku, aby utrudnić ewentualną kradzież oraz aby na ich podstawie podczas przekraczania granic celnicy mogli wyegzekwować odpowiednie podatki. Kierowca musi być osobą dyspozycyjną, ponieważ firmy przewozowe często działają na terenie wielu krajów i na bieżąco planują wykorzystanie swoich zasobów ludzkich.

Obowiązki i umiejętności

Kierowca ciężarówki odpowiada za dostarczenie towaru w nienaruszonym stanie z miejsca na miejsce. Odpowiada on za kondycję przewożonych artykułów od momentu załadowania do momentu wyładowania i przekazania listu przewozowego. Wymaga się, aby swoje czynności wykonywał w sposób bezpieczny oraz zgodny z prawem. Musi również umieć obsłużyć ciężarówkę oraz potrafić wykonać samodzielnie podstawowe naprawy. Jednocześnie wymaga się, aby przestrzegał systemu jazd i pauz, rejestrowanych tachografem.
Od kierowcy ciężarówki wymaga się:
• Umiejętności sprawnego prowadzenia ciężarówki bez zagrożenia dla siebie, innych i towaru
• Dyspozycyjności i dostosowania się do różnych trybów pracy
• Znajomości i przestrzegania obowiązujących przepisów

Wymagane kwalifikacje

  • Prawo jazdy kategorii C+E
  • Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Dodatkowym atutem jest znajomość języka angielskiego

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Kierowca ciężarówki

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?