stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Kierowca autobusu

79 Kierowca autobusu ofert pracy w Polsce

Kierowca autobusu jest osobą uprawnioną do kierowania pojazdem przystosowanym do przewozu 9 i więcej osób, lub według prawa Europejskiej Komisji Gospodarczej 24 i więcej osób. Kierowcy autobusów mogą pracować w komunikacji miejskiej lub autokarowych firmach przewozowych. Niektóre biura podróży również zatrudniają kierowców autobusów na stałe. Kierowca z tym prawem jazdy może również założyć własną działalność gospodarczą i prywatnie prowadzić przewozy osób na stałych liniach lub na zlecenie. Przez firmy często wymagany jest kurs przewozu osób.
Kierowca musi się wykazywać dużą cierpliwością i komunikatywnością ze względu na to, że pracuje z ludźmi. Powinien również zawsze być schludnie ubrany i dbać o higienę osobistą. Ponieważ autobusy jeżdżą na stałych liniach, osoba taka musi wykazywać się punktualnością i solidnością. Ważna jest też szczególna dbałość o czystość miejsca pracy, ponieważ często dzieli miejsce pracy z innymi kierowcami na zmianę. Mile widziana jest znajomość języków obcych, gdy pasażerami są klienci zza granicy.

Obowiązki i umiejętności

Od kierowcy autobusu wymaga się przede wszystkim punktualności – powinien on zawsze trzymać się wyznaczonego rozkładu. Ponadto wymaga się, aby utrzymywał miejsce pracy w czystości,oraz aby sam był schludnie ubrany i czysty. Kierowca odpowiada za bezpieczne dowiezienie pasażerów do miejsca docelowego, z zachowaniem przepisów ruchu drogowego. Ponadto powinien umieć dokonywać drobnych napraw i uzupełniania płynów w pojeździe. W przypadku przewozu większych bagaży, powinien je odpowiednio zabezpieczyć.
Od kierowcy autobusu wymaga się:
• Umiejętności bezpiecznego prowadzenia pojazdu
• Punktualności i dyspozycyjności
• Znajomości i przestrzegania obowiązujących przepisów drogowych

Wymagane kwalifikacje

  • Prawo jazdy kategorii D
  • Mile widziany ważny Kurs Przewozu Osób oraz znajomość języków obcych
  • Wykształcenie minimum średnie

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Kierowca autobusu

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Kierowca autobusu

KIEROWCA AUTOBUSU
Bydgoszcz, Toruń
Kierowca Autobusu Miejskiego
Gorzów Wielkopolski, lubuskie
Kierowca autobusu
HASH(0x55ca6cb7f6a8), dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkar
KIEROWCA AUTOBUSU MIEJSKIEGO
Dzierżoniów, dolnośląskie
Kierowca autobusu
HASH(0x5589f188ec00), dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkar