stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Kierowca

3,019 Kierowca ofert pracy w Polsce

Kierowca jest osobą, której praca polega na przewożeniu produktów lub ludzi z miejsca na miejsce. Kierowca musi posiadać uprawnienia do kierowania powierzonym pojazdem w postaci prawa jazdy, w kategorii zależnej od tonażu i rodzaju pojazdu. Kierowca z prawem jazdy kategorii B może pracować jako taksówkarz, doręczyciel drobnych przesyłek, pizzy lub prywatny szofer – ta kategoria jest coraz częściej wymagana przez różne firmy praktycznie do każdego zawodu, zwłaszcza, jeśli oferowany jest samochód służbowy. Prawo jazdy kategorii C pozwala na pracę z cięższymi samochodami. Możliwe jest wtedy przewożenie większej ilości przesyłek, cięższego towaru. Często kurierzy mają prawo jazdy tej kategorii. Kategoria C+E pozwala dodatkowo na ciężką przyczepę. Kategoria D umożliwia prowadzenie autobusów, a kategoria T ciągnika rolniczego.
Ze względu na ilość różnych możliwych kombinacji prawa jazdy, kierowca musi wybrać i zdać najodpowiedniejsze dla siebie. Oczywiście, nie trzeba ograniczać się tylko do jednej kategorii. Prawo jazdy zawsze jest dodatkowym atutem przy poszukiwaniu pracy, praktycznie na każde stanowisko.

Obowiązki i umiejętności

Kierowca odpowiada za bezpieczne przewiezienie towarów lub ludzi z miejsc na miejsce. Musi przy tym zachować przepisy ruchu drogowego. Wymaga się od niego punktualności, szybkiej, ale również bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Kierowca powinien umieć obsłużyć urządzenia zamontowane w pojeździe oraz dokonywać doraźnych, prostych napraw, o ile jest to konieczne i możliwe. Oczekuje się, że kierowca odpowiednio wcześniej przygotuje trasę dojazdu oraz wyznaczy trasę alternatywną, z której będzie mógł skorzystać, np. w przypadku korków drogowych.
Od kierowcy wymaga się:
• Umiejętności bezpiecznego prowadzenia pojazdu
• Dyspozycyjności i dostosowania się do różnych trybów pracy
• Znajomości i przestrzegania obowiązujących przepisów drogowych

Wymagane kwalifikacje

  • Prawo jazdy odpowiedniej kategorii
  • Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Dobry wzrok i sprawność medyczna

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Kierowca

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?