stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Bagażowy

14 Bagażowy ofert pracy w Polsce

Bagażowy, inaczej boy hotelowy, to zajęcie polegające na przejmowaniu gości do hotelu, odstawianiu ich samochodu na parking hotelowy i przeniesieniu bagaży do czystego polju. W większych hotelach jest to również funkcja przydatna dla osób, które mogłyby zgubić się w skomplikowanych systemach korytarzy, schodów i wind. Bagażowy może również odebrać od gości odzienie wierzchnie, jeśli zachodzi taka potrzeba. Obecnie boy hotelowy rzadko kiedy przenosi wszystkie bagaże ręcznie, częściej ma do dyspozycji prosty, ale wytrzymały wózek, którym może spokojnie przewieźć bagaże aż pod same drzwi.
Bagażowy może również pracować przy imprezach, cateringach oraz jako pomoc lokaja. Często jest pierwszym przedstawicielem hotelu, jakiego spotykają goście po podjechaniu pod wejście. Powinien więc być reprezentatywnie, schludnie ubrany oraz wykazywać się kulturą osobistą. Bagażowy jest obowiązkowy w hotelach trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowych. Bagażowy powinien również służyć informacją co do usług oferowanych w hotelu, oraz ewentualnie zaprowadzić gości w wybrane miejsca.

Obowiązki i umiejętności

Bagażowy hotelowy odpowiada za gości od momentu ich przyjęcia do hotelu, aż do opuszczenia. Wymaga się, aby służył radą i informacją odnośnie hotelu, a także aby sprawował pieczę nad powierzonymi bagażami i przenosił je w wyznaczone miejsca. Powinien być zawsze schludnie ubrany i kulturalny. Boy hotelowy jest reprezentatywny dla hotelu i musi o tym zawsze pamiętać przyjmując gości.
Stanowisko bagażowego hotelowego wymaga:
• Schludności i kultury osobistej
• Siły i kondycji koniecznej do przenoszenia bagaży
• Znajomości rozkładu usług i pokoi w hotelu

Wymagane kwalifikacje

  • Znajomość i umiejętność stosowania savoir-vivre
  • Mile widziane doświadczenie
  • Mile widziana znajomość języków obcych

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Bagażowy

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Bagażowy

Bagażowy - Bellman (k/m)
Warszawa, Mazowieckie
Pracownik Recepcji (k/m)
Warszawa, Mazowieckie
Portier (k/m)
Wrocław, dolnośląskie
Portier / Bagażowy
Warszawa, Mazowieckie
Portier (k/m)
Wrocław, dolnośląskie
Doorman (k/m)
Warszawa, Mazowieckie
Portier (k/m)
Warszawa, Mazowieckie