stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Logistyka i magazyn

12,858 Logistyka i magazyn w Polsce

Praca w logistyce i magazynie polegana rozwiązywaniu problemów dotyczących przechowywania i transportowania towarów. Osoby pracujące w tym dziale muszą zmierzyć się z takim problemami, jak przeładunek towarów, raportowanie i nadzorowanie stanów magazynowych, konfekcjonowanie, zarządzanie opakowaniami zwrotnymi czy paletyzowanie. Na szczególną uwagę zasługuje problem chłodzenia towarów. Ponieważ niektóre towary wymagają temperatury niższej od zera, inne wyższej od zera, ale niższej niż kilka stopni, jeszcze inne mogą znieść wahania zaledwie kilku stopni różnicy, dlatego ważny jest ciągły nadzór urządzeń chłodzących i odpowiedniej temperatury w chłodniach.
Osoby pracujące w logistyce i magazynie zajmują się budowaniem całej siatki połączeń. Znaczenie ma tu nie tylko dystrybucja do klientów końcowych, ale od samego początku – przyjmowanie surowców – przez dystrybucję na różne magazyny, aż do dystrybucji do punktów sprzedaży. W zależności od skali działania firmy siatka połączeń może obejmować miasta, województwa, państwa lub nawet cały świat. Osoby pracujące w logistyce i magazynie powinny umieć znaleźć najtańszy i jednocześnie najpewniejszy kanał dystrybucji i odpowiednio z niego korzystać.

Obowiązki i umiejętności

Osoby pracujące w logistyce i magazynie są odpowiedzialne za tworzenie, nadzór i realizację transportu towarów w ramach siatki połączeń przyjmowania surowców i dystrybucji gotowych produktów. Wymaga się, aby na bieżąco kontrolowali i sprawdzali stany magazynowe produktów, a także aby je uzupełniali. Oczekuje się, że w szczególnym stopniu będą zwracać uwagę na ładunki chłodzone, niebezpieczne bądź inne wymagające specjalnego traktowania. Osoby pracujące w logistyce i magazynie odpowiadają też za zgodność towarów w rzeczywistości z zapisami elektronicznymi.
Osoby pracujące w logistyce i magazynie powinny:
• Być osobami godnymi zaufania, z dużymi umiejętnościami planistycznymi
• Potrafiącymi obchodzić się odpowiednio z towarami wymagającymi specjalnego traktowania
• Kontrolować i rozwijać siatkę dystrybucji produktów

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie logistyczne lub kursy na magazyniera
  • Certyfikat na obsługę wózków widłowych
  • Umiejętność obsługi elektronicznego systemu magazynowego

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Popularne stanowiska w branży Logistyka i magazyn

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze Logistyka i magazyn

Spedytor drogowy
Tychy, Śląskie
Logistyk
Mielec, Podkarpackie
Mechanik - Kassel - 3000 Euro
Wrocław, Dolnośląskie
KIEROWCA CE
Kościerzyna, pomorskie
KIEROWCA KAT. CE - TRANSPORT KRAJOWY (NR 2096)
Inowrocław, kujawsko-pomorskie
KIEROWCA SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO
Boleszyn, warminsko-mazurskie
KIEROWCA KAT. B / MAGAZYNIER (NR 3175)
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie