stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Księgowy

5,348 Księgowy ofert pracy w Polsce

Praca na stanowisku księgowego jest odpowiedzialną i wymagającą pozycją. Księgowy może znaleźć zatrudnienie w firmie prowadząc dla niej rachunki i księgowość, rozliczenia faktur czy podliczanie podatków. Może również zatrudnić się w firmie prowadzącej księgowość dla wielu podmiotów gospodarczych lub osób fizycznych. W końcu może założyć własną działalność i samemu przyjmować zlecenia dotyczące finansów. Przedmiotem zainteresowania księgowego jest przede wszystkim prawo podatkowe dla firm i osób indywidualnych. Niekiedy wymagana jest umiejętność rozliczania nie tylko w PLN, ale i w innych popularnych walutach, na przykład Euro czy USD.
Od księgowego wymaga się, aby sporządzał właściwie dokumenty finansowe lub je kontrolował. Powinien też umieć służyć dobrą radą w przypadku wątpliwości klienta, a także umieć przeprowadzić kontrolę przepływu oraz prowadzić księgę przychodów i rozchodów. Ponadto księgowy powinien posiadać umiejętność opracowywania sprawozdań finansowych na potrzeby kontroli instytucji i audytorów. Dobry księgowy potrafi współpracować z firmami zewnętrznymi takimi, jak Urząd Skarbowy, ZUS czy GUS.

Obowiązki i umiejętności

Praca na stanowisku księgowego wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Księgowy odpowiada za prawidłowe rozliczenie finansów. Konieczna jest biegła znajomość pakietów biurowych, obsługa programów do księgowości oraz umiejętność szybkiego pisania na klawiaturze. Księgowi charakteryzują się dobrą samoorganizacją. Ważna jest również dobra komunikatywność z klientem oraz innymi podmiotami. Wymagana jest umiejętność analizy i tworzenia raportów finansowych. Dodatkowym atutem jest znajomość języków obcych, w szczególności języka angielskiego i niemieckiego.
Na stanowisku wymagane jest:
• Znajomość prawa finansowego i podatkowego
• Dokładność i skrupulatność
• Komunikatywność na wysokim poziomie

Wymagane kwalifikacje

  • Wyższe wykształcenie ekonomiczne, w rachunkowości lub finansach
  • Umiejętność biegłej obsługi programów do prowadzenia księgowości oraz pakietów biurowych
  • Znajomość języków obcych

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Księgowy

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?