stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Kontroler finansowy

120 Kontroler finansowy ofert pracy w Polsce

Bycie kontrolerem finansowym to ważny i odpowiedzialny zawód. Osoba taka odpowiedzialna jest za poprawność finansów firmy i jej zasobów, między innymi magazynowych. Pracownik ten musi ściśle współpracować z działem księgowości oraz z działem magazynowym. Ponadto ma bezpośredni kontakt z zarządem spółki lub firmy zwłaszcza przy planowaniu kosztów i wyników finansowych. Kontroler powinien aktywnie uczestniczyć podczas finansowego zamykania miesiąca, a także na bieżąco kontrolować i optymalizować procesy produkcyjne. Niektóre firmy i spółki zlecają kontrolerom opracowywanie rocznych budżetów oraz prognoz na następne lata, z uwzględnieniem bieżących czynników i proponowanych zmian.

Kontroler finansowy często prowadzi niewielki zespół. Zespół ten pomaga mu w przygotowywaniu raportów dla menedżera finansowego oraz zarządu. Ważne jest, aby zespół ze sobą potrafił ściśle współpracować oraz być spostrzegawczy. Każde odchylenie od normy finansowej lub produkcyjnej powinno być zaraportowane, a jego przyczyna znaleziona. Podejście takie pomaga w optymalizacji produkcji i zmniejszaniu kosztów.

Obowiązki i umiejętności

Kontroler finansowy musi być osobą szczegółową, dokładną i dociekliwą. Ważna jest dobra znajomość matematyki oraz obsługi komputera i biegłe posługiwanie się pakietami biurowymi. Wymaga się, aby kontroler myślał w sposób analityczny i potrafił dostrzegać odchylenia od normy, oraz je uzasadniać. Jest także odpowiedzialny za raporty, na podstawie których zarząd podejmuje później decyzje. Kreatywność kontrolera powinna przejawiać się w propozycjach zmian, optymalizacji i organizacji pracy.
Na tym stanowisku wymaga się:

- Analitycznego podejścia do problemów
- Zdolności kierowania niewielkim zespołem
- Logicznego myślenia i wyciągania wniosków

Wymagane kwalifikacje

  • Wyższe wykształcenie, preferowany kierunek finanse i rachunkowość
  • Umiejętność korzystania z komputera oraz pakietów biurowych
  • Doświadczenie w przygotowywaniu raportów finansowych

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Kontroler finansowy

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Kontroler finansowy

Kontroler Finansowy
Kutno łódzkie
Kontroler Finansowy
Kutno, lódzkie
Kontroler Finansowy
144000 - 108000 - Poznań
Kontroler finansowy (m/k)
Łódź, łódzkie
Kontroler finansowy (m/k)
Łódź, łódzkie