stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Dyrektor finansowy

126 Dyrektor finansowy ofert pracy w Polsce

Dyrektor jest osobą odpowiedzialną za całą firmę, natomiast dyrektor finansowy jest bezpośrednio odpowiedzialny za wszystkie finanse firmy. Czyni go to jednym z najważniejszych ludzi w firmie. Dyrektor finansowy przyjmuje wszystkie raporty dotyczące finansów, w tym miesięczne, tygodniowe i roczne, jest osobą, która rozlicza podwładnych z projektów i ich opłacalności. Zatwierdza również nowe projekty i plany finansowe na najbliższe lata. Jego głównym zadaniem jest utrzymywanie w porządku księgowości i finansów całej firmy, w tym również w sprawach podatkowych.
Funkcja dyrektora finansowego jest wynikiem ewolucji wymuszonej nakładem pracy księgowych, a także całego działu finansowego. Obecnie dyrektor finansowy jest jednym z głównych partnerów dyrektora generalnego i na podstawie jego rekomendacji i zaleceń planuje się rozwój firmy. Ma za zadanie organizować wieloletnią strategię zarządzania i przy minimalnych nakładach osiągać maksymalne zyski. Powinien czuwać nad rozwojem bieżącej strategii biznesowej i kontrolować jej opłacalność. Często dyrektor finansowy współpracuje z analitykami inwestycyjnymi lub analitykami finansowymi.

Obowiązki i umiejętności

Od dyrektora finansowego oczekuje się brania odpowiedzialności za aktualny stan finansowy firmy. Jednak w szerszej perspektywie wymaga się od niego również, aby planował wieloletnią strategię rozwoju firmy i ją nadzorował. Wymaga się również, aby osoba na stanowisku dyrektora finansowego potrafiła poprowadzić trudniejsze zadania, ja fuzje czy akwizycje. CFO jest odpowiedzialny za zatwierdzanie wszystkich projektów finansowych oraz rozliczanie pracowników z wygenerowanych zysków.
Na tym stanowisku wymaga się:
• Umiejętności pracy pod presją i w stresie
• Perspektywicznego spojrzenia na finanse firmy
• Nadzorowania rozwoju firmy

Wymagane kwalifikacje

  • Wyższe wykształcenie bankowe, ekonomiczne lub rachunkowo-finansowe
  • Wieloletnie doświadczenie na stanowiskach związanych z finansami
  • Zakres szkoleń w dziedzinie zarządzania i rachunkowości

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Dyrektor finansowy

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?