stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Dyrektor finansowy

186 Dyrektor finansowy ofert pracy w Polsce

Dyrektor jest osobą odpowiedzialną za całą firmę, natomiast dyrektor finansowy jest bezpośrednio odpowiedzialny za wszystkie finanse firmy. Czyni go to jednym z najważniejszych ludzi w firmie. Dyrektor finansowy przyjmuje wszystkie raporty dotyczące finansów, w tym miesięczne, tygodniowe i roczne, jest osobą, która rozlicza podwładnych z projektów i ich opłacalności. Zatwierdza również nowe projekty i plany finansowe na najbliższe lata. Jego głównym zadaniem jest utrzymywanie w porządku księgowości i finansów całej firmy, w tym również w sprawach podatkowych.
Funkcja dyrektora finansowego jest wynikiem ewolucji wymuszonej nakładem pracy księgowych, a także całego działu finansowego. Obecnie dyrektor finansowy jest jednym z głównych partnerów dyrektora generalnego i na podstawie jego rekomendacji i zaleceń planuje się rozwój firmy. Ma za zadanie organizować wieloletnią strategię zarządzania i przy minimalnych nakładach osiągać maksymalne zyski. Powinien czuwać nad rozwojem bieżącej strategii biznesowej i kontrolować jej opłacalność. Często dyrektor finansowy współpracuje z analitykami inwestycyjnymi lub analitykami finansowymi.

Obowiązki i umiejętności

Od dyrektora finansowego oczekuje się brania odpowiedzialności za aktualny stan finansowy firmy. Jednak w szerszej perspektywie wymaga się od niego również, aby planował wieloletnią strategię rozwoju firmy i ją nadzorował. Wymaga się również, aby osoba na stanowisku dyrektora finansowego potrafiła poprowadzić trudniejsze zadania, ja fuzje czy akwizycje. CFO jest odpowiedzialny za zatwierdzanie wszystkich projektów finansowych oraz rozliczanie pracowników z wygenerowanych zysków.
Na tym stanowisku wymaga się:
• Umiejętności pracy pod presją i w stresie
• Perspektywicznego spojrzenia na finanse firmy
• Nadzorowania rozwoju firmy

Wymagane kwalifikacje

  • Wyższe wykształcenie bankowe, ekonomiczne lub rachunkowo-finansowe
  • Wieloletnie doświadczenie na stanowiskach związanych z finansami
  • Zakres szkoleń w dziedzinie zarządzania i rachunkowości

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Dyrektor finansowy

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Dyrektor finansowy

DYREKTOR FINANSOWY
Gorzów Wielkopolski
Plant Financial Controller
Piotrków Trybunalski (okolice), lódzkie
Dyrektor Finansowy
Poznań, wielkopolskie
Plant Financial Controller
Piotrków Trybunalski (okolice) łódzkie
Senior Finance Controller
Warszawa, Mazowieckie
DYREKTOR FINANSOWY
Tychy, Śląskie