stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Doradca finansowy

238 Doradca finansowy ofert pracy w Polsce

Doradca finansowy powinien być niezależny od żadnej firmy. Głównym zadaniem doradcy finansowego jest ochrona majątku klienta, więc najlepiej sprawdzają się doradcy zupełnie niezależni. Niektórzy jednak decydują się na związanie w kilkuosobowe grupy, co czyni ich silniejszą konkurencją na rynku. Doradcy finansowi mogą również pomagać inwestorom ulokować pieniądze. Znajomość rynku i dostęp do najświeższych informacji czynią z doradcy silnego sprzymierzeńca.
Doradcy finansowi mogą również pracować dla konkretnych firm. Mogą służyć pomocą i radą w sprawie kredytów inwestycyjnych lub lokowania wolnych środków. Bardzo istotny w tym zawodzie jest wywiad z klientem, a im rozmawia się o większej kwocie, tym wywiad powinien być bardziej rzetelny i dokładny. Wynikiem rozmów często jest plan finansowy, który podpisany realizowany jest przez klienta i kontrolowany przez doradcę finansowego. W razie potrzeby, zmiany sytuacji na rynku lub nieprzewidzianych zwrotów doradca finansowy powinien skontaktować się z klientem i jeszcze raz zweryfikować założenia planu, a także dostosować go do zmieniającej się sytuacji.

Obowiązki i umiejętności

Doradca finansowy to człowiek, który musi być godny zaufania. Na podstawie jego znajomości rynku, weryfikacji celów klienta i odpowiednim ułożeniu planu finansowego inwestowane są realne pieniądze. Musi to być też człowiek, który wykazuje dużą znajomość tematu zwłaszcza w dziedzinie nowinek technicznych i prawnych. Bardzo pożądanym atrybutem jest doświadczenie, które oczywiście przychodzi z czasem. Wymagana jest również sumienność i uczciwość, oraz rzetelna weryfikacja planu z upływem czasu.
Na stanowisku wymagane jest:
• Rzetelna znajomość rynku i produktów finansowych
• Umiejętność przeprowadzenia wywiadu, którego wynikiem jest plan finansowy
• Umiejętność weryfikacji założeń z upływem czasu

Wymagane kwalifikacje

  • Mile widziane wykształcenie wyższe w kierunku ekonomii lub finansów
  • Certyfikaty z przeszkoleń produktowych usług finansowych
  • Konieczność znajomości rynku i giełdy

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Doradca finansowy

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?