stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Broker ubezpieczeniowy

13 Broker ubezpieczeniowy ofert pracy w Polsce

Broker ubezpieczeniowy jest pośrednikiem między klientem, a firmami ubezpieczeniowymi. Występuje w imieniu klienta do firmy ubezpieczeniowej, negocjując jak najlepsze warunki ubezpieczeń, przy jak najniższych kwotach, spełniając jednocześnie wymagania klienta. Służy również jako doradca, jeśli klient nie jest pewien co do rodzaju ubezpieczenia, koniecznego zakresu ubezpieczenia lub samej umowy. Broker również ma obowiązek sam być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej z racji wykonywanego zawodu. Broker ubezpieczeniowy powinien mieć do dyspozycji całą gamę narzędzi, aby móc dostosować się do każdego klienta.
Broker powinien być dobrze zaznajomiony z rynkiem ubezpieczeń oraz umowami, które prezentują zakłady ubezpieczeń. Powinien znać również wymagania oraz umieć zidentyfikować i obliczyć rzeczywiste ryzyko klienta, dzięki czemu może dobrać ofertę dopasowaną do jego potrzeb. Ze względu na dużą możliwą ilość kruczków prawnych, broker powinien być rzetelny, oraz cenić wyżej dobro klienta, nad własną prowizję. Dobrze dobrane ubezpieczenie powinno pokrywać wszystkie oczekiwania klienta wobec firmy ubezpieczeniowej.

Obowiązki i umiejętności

Od brokera ubezpieczeniowego wymaga się przede wszystkim uczciwości i skrupulatności; jemu klienci powierzają pieczę nad swoją przyszłością. Dlatego też wymagana jest dobra znajomość aktualnych ofert ubezpieczeniowych na rynku, zarówno ubezpieczenia na życie, zdrowie, jak samochodu, domu, czy następstw nieszczęśliwych wypadków. Broker jest odpowiedzialny za znalezienie najlepszej oferty pasującej do wymagań klienta, negocjacji warunków i reprezentowania klienta przed firmami ubezpieczeniowymi.
Na tym stanowisku wymaga się:
• Sumienności w prezentowaniu ofert ubezpieczeniowych
• Znajomości rynku ubezpieczeniowego
• Umiejętności dopasowania ofert do wymagań klienta

Wymagane kwalifikacje

  • Mile widziane wykształcenie wyższe w kierunkach prawnych
  • Doświadczenie w pracy z klientami indywidualnymi i biznesowymi
  • Mile widziane szkolenia w zakresie marketingu

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Broker ubezpieczeniowy