stanowisko lub firmamiasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Audytor

783 Audytor ofert pracy w Polsce

Podczas, gdy księgowi zajmują się bieżącymi przychodami i rozchodami, audytor ma za zadanie spojrzeć na finanse również z perspektywy czasu. Często pełni rolę doradcy w sprawach księgowo-finansowych, proponując optymalne rozwiązania zarówno klientom indywidualnym jak i firmom. Ma to na celu zwiększyć efektywność firm, w szczególności w dziale zarządzania finansami oraz dobrami, a także wykazywać zgodność z systemem prawnym i podatkowym.
Audyt przeprowadzany przez audytora może mieć charakter wewnętrzny jak i zewnętrzny. Audyt wewnętrzny polega na przeprowadzeniu badań dotyczących własnej firmy, natomiast audyt zewnętrzny wykonywany jest przez niezależną instytucję, jak na przykład NIK. Audyt taki może być przeprowadzony dla firmy przez zewnętrzną komercyjną firmę audytową. Audyty można również podzielić ze względu na przedmiot zainteresowania: finansowy lub operacyjny. W każdym przypadku audytor powinien przedstawić wszystkie swoje spostrzeżenia w raporcie podsumowującym. W szczególności ważne jest, czy firma przedstawia sprawozdania finansowe zgodnie z obowiązującym prawem.

Obowiązki i umiejętności

Audytor musi być człowiekiem skrupulatnym i dokładnym. Nie bez znaczenia jest szczegółowa znajomość prawa, w szczególności finansowego i podatkowego. Audytor powinien zawsze pełnić rolę niezależnego eksperta i wydawać obiektywne opinie. W szczególności dla audytora zewnętrznego ważna jest dyspozycyjność, gdyż musi liczyć się z wyjazdami do obcych firm. Ważną cechą audytora jest umiejętność analitycznego myślenia i interpretacji danych. Niekiedy audytorzy pracują w grupach, wtedy plusem jest umiejętność kierowania grupą.
Na stanowisku wymagane jest:
• Skrupulatność w wykonywanych działaniach
• Umiejętność analizy danych finansowych
• Perspektywiczne postrzeganie finansów

  • Wymagane wyższe wykształcenie w rachunkowości lub ekonomii
  • Doświadczenie na rynku finansowym
  • Mile widziane doświadczenie na stanowisku księgowy

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Audytor

Najlepsze firmy oferujące pracę