stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Analityk finansowy

237 Analityk finansowy ofert pracy w Polsce

Analityk finansowy jest osobą odpowiedzialną za raporty finansowe firmy. Innymi słowy, pilnuje, aby sytuacja finansowa firmy była zawsze jasna, i aby rachunki się zgadzały. Często bezpośrednio współpracuje z działem księgowości przy przygotowywaniu raportów finansowych tygodniowych oraz miesięcznych. Raport taki powinien zawierać wszystkie wpływy i wydatki całej firmy, lub poszczególnych departamentów. Ważne jest, aby był szczegółowy i nie pomijał żadnej kwestii.
Analityk finansowy musi współpracować ściśle również z branżą menedżerską. Jest to podyktowane koniecznością przedstawiania rocznego budżetu firmy dla każdego departamentu. Dzięki temu można zaplanować wydatki oraz inwestycje, a także rozliczyć z działalności pomniejsze projekty i dzieła poszczególnych departamentów. Do każdego raportu analityk powinien umieć przedstawić analizę, oraz wysnuć ewentualne wnioski dla sytuacji finansowej. Powinien również umieć oszacować, jakie kwoty firma może przeznaczyć na inwestycje, szkolenia lub inne cele, a także czego może się spodziewać w następnych latach przy zachowaniu bieżącej tendencji finansowej, lub co trzeba zmienić, aby tą tendencję polepszyć.

Obowiązki i umiejętności

Bycie analitykiem finansowym jest pracą, która wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Osoba pracująca na tym stanowisku odpowiedzialna jest za jakość raportów finansowych, a więc na bieżąco musi kontrolować sytuację finansową. Ważną i cenioną cechą w tym zawodzie jest również sumienność oraz skrupulatność. Każda złotówka może mieć duże znaczenie dla rozwoju firmy, a dobrze wydana powinna procentować zyskiem. Powinna również umieć przedstawić w jasny sposób finanse i przedstawić je w formie wykresów i trendów na papierze.
Na stanowisku wymagane jest:
• Logiczne myślenie
• Skrupulatność i dokładność
• Umiejętność wyciągania wniosków z raportów finansowych

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie ekonomii, matematyki lub finansów
  • Znajomość obsługi pakietów biurowych
  • Konieczność znajomości języka angielskiego

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Analityk finansowy

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?